Kalns un Razgals rezultatīvi IIHF Čempionu līgā

05/10/2021 21:39
Frenks Razgals

Latvijas hokejists Egils Kalns otrdien guva vārtus, bet Frenks Razgals atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas mačā, viņu pārstāvētajai Polijas komandai Jastšembes GKS svinot pirmo uzvaru turnīrā. GKS savā laukumā ar rezultātu 4:3 (2:0, 1:0, 1:3) pārspēja Norvēģijas vienību Askeras “Frisk”.

Kalns iemeta vārtus 55.minūtē, panākdams 4:2, bet Razgals rezultatīvi piespēlēja Maceja Urbanoviča vārtu guvumā, kad otrajā periodā bija nospēlētas 32 sekundes. Uz ledus kāpa arī Vitālijs Pavlovs, Artūrs Ševčenko un Ēriks Ševčenko, bet ārpus pieteikuma bija palicis Māris Jass. GKS piecās spēlēs tikusi pie četriem punktiem, kas dod trešo vietu H grupā.

Māra Bičevska pārstāvētais Čehijas klubs “Mlada Boleslav” mājās ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) piekāpās Šveices “Zurich”. Ar vienu punktu piecās spēlēs “Mlada Boleslav” ieņem pēdējo vietu B grupā.

Jāņa Kalniņa pārstāvētā “Vaxjo” no Zviedrijas viesos ar 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) atzina kaimiņu Turku TPS pārākumu. Kalniņš palika rezervē. “Vaxjo” A grupā ar septiņiem punktiem piecos mačos ieņem otro vietu.

Čempionu līgā spēlē 32 komandas, kas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Pamatturnīrs noslēgsies 13.oktobrī, kad katra komanda būs grupā aizvadījusi pa sešām spēlēm. Pēc tam sāksies izslēgšanas turnīrs, kura kulminācija būs 2022.gada 1.martā, kad iecerēts fināls.

2020./2021.gada sezonā Covid-19 pandēmijas dēļ turnīrs netika izspēlēts. 2019./2020.gada sezonā CHL finālā Gēteborgas “Frolunda Indians” ar 3:1 uzvarēja Hradeckrālovas “Mountfield”, kuras sastāvā bija Oskars Cibuļskis. Turnīrs pirmo reizi notika 2014./15.gada sezonā. Tajā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.