Kalnu riteņbraucējs Blūms iegūst 13. vietu PK posmā

08/08/2022 13:06
Mārtiņš Blūms

Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Kanādā izcīnīja 13.vietu Pasaules kausa posma olimpiskā krosa (XCO) sacensībās, kas viņam ir karjeras labākais rezultāts, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Piektdien cēsnieks finišēja 15.vietā saīsinātā krosa (XCC) sacensībās un svētdien pamatsacensības sāka no otrās rindas. Pamatsacensībās uz starta izgāja 63 sportisti, kas veica ievadapli, kam sekoja seši pamatapļi. Nīderlandes MTB vienības “CST PostNL Bafang” riteņbraucējs Blūms ievadapli noslēdza 24. vietā, 11 sekundes aiz līdera Tituāna Karoda no Francijas.

Turpinājumā ar katru apli latietis savas pozīcijas ievērojami uzlaboja. Otrajā aplī viņš sasniedza 11.laiku, ielaužoties pirmajā divdesmitniekā. Īpaši ātrs uz konkurentu fona Blūms bija trešajā aplī, kad sasniedza piekto laiku un pakāpās uz 17.vietu.

Arī turpinājums trenera Jāņa Mūsiņa audzēknim izvērtās ar augšupejošu līkni. Pēdējā aplī viņš aizdevās jau kā 12. ātrākais. Ļoti sīvā cīņā par 11.vietu Latvijas čempions atzina titulētā šveicieša Larsa Forstera un vācieša Juliāna Šelba pārākumu. Uzvarētājam Karodam viņš zaudēja trīs minūtes un 18 sekundes. Pērn Blūms tika atzīts par 2021.gada Latvijas labāko riteņbraucēju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām