Kalnu slēpošanas zvaigzne Vona jau nākamajā nedēļā varētu atgriezties Pasaules kausa sacensībās

Kalnu slēpošanas zvaigzne Lindsija Vona - Sportazinas.com
Kalnu slēpošanas zvaigzne Lindsija Vona - Sportazinas.com

Zagreba, 5.janv., LETA–AP. jau nākamajā nedēļā varētu atgriezties Pasaules kausa sacensībās, aģentūrai AP pastāstījis ASV komandas ārsts Patriks Rimls.

Vona ir viena no visu laiku izcilākajām kalnu slēpotājām, tomēr pēdējos gados viņa regulāri saskaras ar smagos kritienos gūtām traumām. 2012.gadā viņa iepriekšējo reizi ieguva Pasaules kausu, bet 2013. un 2014.gada sezonas tika sabojātas traumu dēļ.

Kaut pērnajā augustā Vona treniņā piedzīvotā kritienā salauza potīti, viņa aizvadīja vienu no savām sekmīgākajām sezonām pēdējos gados. Nobraucienā viņa ieguva Mazo kristāla globusu, bet kājas lūzums viņai liedza noturēt līderpozīciju kopvērtējumā visu disciplīnu summā.

Šosezon Vona izlaida Pasaules kausa pirmās sacensības, lai gatavotos novembra beigās Ziemeļamerikā gaidāmajām ātruma sacensībām, taču pirms diviem mēnešiem treniņā lauza labās rokas augšdelmu, kas viņai liedza atgriezties trasē.

“Otrdien viņai bija daži braucieni no kalna brīvā režīmā. Viņas treneris Kriss Naits dodas uz Kolorado. Viņiem paredzēti vēl daži braucieni, lai redzētu, ko viņa var izdarīt. Varbūt viņai vajadzīgi vēl pāris treniņi, varbūt viņa jūtas pārliecināta. Ceram, ka Vona drīz atgriezīsies. Viss atkarīgs no tā, kādi būs rezultāti tuvākajās dienās. Viņas sagatavošanās laiks uz sniega bija ierobežots. Mums nepieciešams saprast, kā jūtas viņas roka un ķermenis, lai pieņemtu lēmumu par atgriešanās laiku,” teica Rimls.

Tāpat ASV komandas ārsts atklāja, ka Vona šīs nedēļas nogalē jau došoties uz Eiropu.

“Viņa nav aizvadījusi pārāk daudz dienas uz ātrajām slēpēm. Vonai Zauhenzī, Austrijā, būs daži treniņbraucieni, pēc kuriem lemsim, vai viņa var atgriezties sacensībās,” atzīmēja Rimls.

Tikmēr ātruma disciplīnu speciāliste Kornēlija Hitere trešdien guvusi ceļgala krustenisko saišu un meniska traumu, kā dēļ viņai sezona ir noslēgusies, vēsta Austrijas Slēpošanas federācija (OeSV).

“Diagnoze ir liels šoks. Man nekad nav bijis tiks smags savainojums. Tas ir jauns izaicinājums, kuram tikšu pāri,” teica Hitere.

Austriete decembrī Valdizērā izcīnīja otro vietu nobraucienā. Pasaules kausa kopvērtējumā Hitere ar 131 punktu dala 28.pozīciju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par