Kalnu slēpotāja Lindsija Vona varētu saņemt atļauju piedalīties sacensībās ar vīriešiem

04/10/2017 19:21

Četras reizes Pasaules kausa kopvērtējumā uzvarējusī amerikāņu kalnu slēpotāja Lindsija Vona nākamajā gadā varētu saņemt atļauju piedalīties vienās sacensībās ar vīriešiem.

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) 2012.gadā noraidīja Vonas lūgumu ļaut viņai savā mīļākajā trasē Leikluisā sacensties vīru konkurencē, tomēr tagad kļuvis zināms, ka nākamā gada maijā šāds aicinājums tiks izskatīts vēlreiz.

Pirms pieciem gadiem FIS pauda, ka “vienam dzimumam nav tiesību piedalīties cita dzimuma sportistu sacensībās”.

Vona, kurai šomēnes paliks 33 gadi, pēdējos gados šādu lūgumu vairs nav aktualizējusi, jo regulāri cīnās ar kritienu rezultātos iegūtām traumām. Tomēr februārī viņa Sanktmoricā septīto reizi tika pie pasaules čempionātu medaļas un šīs cerības tika atjaunotas, jo sportistei strauji tuvojas karjeras beigas.

“ASV Slēpošanas un snovborda asociācija (USSA) prezentējusi piedāvājumu atļaut Lindsijai Vonai 2018.gada novembrī Leikluisā, Kanādā, piedalīties vīriešu sacensībās,” aģentūrai AFP atklājis FIS pārstāvis. “Piedāvājums tiks izskatīts 2018.gada maijā, kad notiks nākamā FIS kalnu slēpošanas valdes sēde.”

Tikmēr USSA izteikusies, ka ir “laimīga ar pirmā soļa speršanu” un cer, ka sniegs Vonai iespēju radīt pasākumu, kas popularizēs sporta veidu.

Vona ar 77 uzvarām Pasaules kausa sacensībās ir rekordiste starp dāmām, tuvojoties zviedru vīru leģendai Ingemaram Stēnmarkam, kurš karjerā tika pie 86 panākumiem.

Pasaules kausu viņa iepriekšējo reizi ieguva 2012.gadā, bet 2013. un 2014.gada sezonas tika sabojātas traumu dēļ un arī pagājušajā sezonā sportiste uzvarēja tikai vienā sacīkstē.

Vona ir 2010.gada olimpiskā čempione nobraucienā un bronzas ieguvēja supergigantā, bet Soču olimpiskās spēles viņai nācās izlaist smagas traumas dēļ.

2014.gadā Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācija (FIBT) ļāva oficiālās sacensībās valstīm startēt ar jaukta dzimuma bobsleja četrinieku ekipāžām, tomēr sportistes, kuras piedalījušās sacensībās ar vīriem, līdz šim allaž bijušas starp atpalicējām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 08:20

Balcers treneru uzticību attaisno ar 1+1 “Sharks” panākumā (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja…