Kalvītis: Būs iespēja revanšēties skatītājiem par to, ka aizritējušais PČ notika gandrīz pie tukšām tribīnēm

27/05/2022 16:08
Latvijas izlases hokeja fani, Sportazinas.com

Lēmums par pasaules hokeja čempionāta rīkošanu Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē ir loģisks un pašvaldībai labumu nesošs, sacīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Īsā laikā šādu čempionātu var sarīkot tikai tajās valstīs, kurās tas nesen ir noticis, piebilda domes priekšsēdētājs. Latvijas galvaspilsēta būs priecīga uzņemt hokeja čempionātu, jo tā pienesums pašvaldībai vērtējams ar lielu plus zīmi, teica mērs. Kā piemēru viņš minēja ēdināšanas biznesu, kurā ieņēmumi no čempionāta uzņemšanas galvaspilsētā esot lēšami vairāku miljonu eiro apmērā. Pirmajās sarunās ar čempionāta rīkotājiem, vēl pirms lēmuma pieņemšanas, esot izskanējis, ka Rīgai šo sacensību uzņemšana varētu izmaksāt aptuveni pusmiljonu eiro. Pašvaldība esot gatava šādu summu atvēlēt un rezerves fonda, nolikums paredzot šādu iespēju. Turklāt pašvaldība varētu vienoties par piešķiramo līdzekļu sadalīšanu divās daļās, lai čempionāta rīkošana atstātu mazāku ietekmi uz viena gada budžetu, piebilda Staķis.

Jau vēstīts, ka piektdien Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā Somijā par 2023.gada pasaules čempionāta rīkotājām tika apstiprinātas Tampere un Rīga. Paredzams, ka čempionāts Rīgā un Tamperē noritēs no 2023.gada 12. līdz 28.maijam. Sākotnēji uz čempionāta rīkošanu vēlējās pretendēt arī pirmās divīzijas A grupas pirmo divu vietu ieguvējas Ungārija un Slovēnija, taču otrdien IIHF Tamperi un Rīgu apstiprināja kā vienīgās kandidātes. Ungārija gan šonedēļ vēl centās atjaunot savu kandidatūru, cerot uz valdības atbalstu. “Ungārija un Slovēnija uzstāja, ka gribētu rīkot čempionātu, taču neizpildīja visus nosacījumus, tāpēc IIHF Padome balsošanai virzīja tikai mūsu kandidatūru. Viņi šodien prezentēja savu kandidatūru un bija nopietni sagatavojušies, taču neizpildīja nosacījumus,” teica Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis , uzsverot, ka Rīga un Tampere tika atbalstītas vienbalsīgi.

Kalvītis norāda, ka Latvija ir uzkrājusi “neatsveramu čempionāta rīkošanas pieredzi, ir saprotams process un skaidrs sagaidāmais rezultāts”.  “Taču svarīgākais ir tas, ka mums būs iespēja revanšēties skatītājiem par to, ka aizritējušais čempionāts notika gandrīz pie tukšām tribīnēm,” uzsver Kalvītis, atgādinot 2021.gada čempionātu, kas Rīgā notika pie tukšām tribīnēm.

Turpinājumā čempionāta rīkotājām paredzētas sarunas ar IIHF par līguma noslēgšanu un finansiālajiem nosacījumiem, kā arī savā starpā jāsadala pienākumi, stāstīja LHF prezidents. Turpmākajās nedēļās varētu būt arī lielāka skaidrība par to, cik liels finansējums nepieciešams no valsts. “Latvijas pusei būs jāmaksā licences maksa, par kuru vēl jāpanāk vienošanās. Tāpat ir arī dažādas organizatoriskās izmaksas. Esam sabiedriskā organizācija un bez valsts palīdzības nevaram vienatnē sarīkot starptautiska mēroga sporta forumu. Tomēr izmaksas nav salīdzināmas ar 2021.gadu, kad vajadzēja uzņemt visas 16 komandas un veikt papildu ieguldījumus otras halles izveidē,” stāstīja Kalvītis.

Pērn pasaules čempionātu un Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru Rīgā rīkoja SIA “Hokeja akadēmija”, kurai tiks uzticēta arī nākamo meistarsacīkšu rīkošana. “”Hokeja akadēmija” darbojas un būs organizācija, kas Edgara Bunča vadībā rīkos arī nākamo čempionātu,” apstiprināja Kalvītis. Plānots, ka Rīgā norisināsies vienas apakšgrupas spēles un divas ceturtdaļfināla cīņas, bet Tampere uzņems otro apakšgrupu un pārējās izslēgšanas turnīra spēles. Apakšgrupu sadalījums būs atkarīgs ne tikai no ranga šī gada čempionāta noslēgumā, bet arī tā, kuras divas valstis rīkotājas vēlēsies redzēt savā grupā. “Par to vēl neesam vienojušies un runāsim ar Somijas pusi. 2021.gadā atstājām iespaidu kā labi rīkotāji, tāpēc jau vairākas valstis mūs ir uzrunājušas, ka vēlas spēlēt Rīgā,” teica Kalvītis.

Jaunuzceltā “Nokia Arena” Tamperē, kuras ietilpība ir 13 445 sēdvietu, būs galvenā turnīra arēna. Savukārt “Arēna Rīga” ar 9550 sēdvietām būs čempionāta otrā mājvieta. Nākamā gada čempionāta rīkošanai nebūs nepieciešama arī jaunas treniņu halles izveide, jo šim nolūkam atbilstot pērn atvērtā “Daugavas” ledus halle. Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ aprīlī IIHF padome atņēma Krievijai tiesības rīkot 2023.gada pasaules hokeja čempionātu Sanktpēterburgā. Rīgā pasaules čempionāts elites divīzijā norisinājās arī 2006. un 2021.gadā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas basketbola izlase
26/06/2022 08:18

Latvijas izlase lūkos arī otrajā pārbaudes mačā pārmācīt principiālo pretinieci Lietuvu

Gatavojoties 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm, Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Šauļos tiksies ar Lietuvas izlasi. Spēle Šauļu arēnā sāksies plkst.19.30, to tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV7). Pirmajā abu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām