Kalvītis: Par katru izcīnīto medaļu, ko izcīna sportisti, politiķi var sist sev pie krūtīm

17/07/2020 18:50

Latvijas hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis paudis viedokli par sporta nozares pārraudzību, kā arī sporta vietu politikā un ministrijās.

“Sporta nozari pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), bet tai primāras būs izglītības problēmas un sports allaž paliks otrā piecinieka prioritāte”, Latvijas sabiedriskajam medijam teica Kalvītis. Ja īstenotos kādreiz spriestais par sporta pievienošanu Veselības ministrijai, viņaprāt, tur būtu tas pats, jo veselības aprūpes sistēmas problēmas ir milzīgas un sports nebūs dienaskārtības augšgalā.

Bija savulaik arī diskusija, ka daļa sporta varētu pāriet Aizsardzības ministrijas paspārnē, un tas, pēc LHF prezidenta domām, daļēji varētu būt labs risinājums. Aizsardzības ministrijai nav tik liela sociāla sloga, tādēļ tā varētu veltīt sportam lielāku uzmanību nekā citi. Bija arī diskusijas, ka sports varētu būt Kultūras ministrijas pārziņā, bet Kalvītis nešaubās, ka kultūra vienmēr dominēs pār sportu.

“Ar manu politisko pieredzi es neredzu nevienu argumentu, kā politiski varētu pārdalīt sportu. Tas tāpēc, ka sports visiem politiķiem asociējās ar pozitīvu ziņu, nevis ar negatīvu,” paskaidroja Kalvītis. “Negatīvās ziņas sportā nekad neizskanēs tik skaļi, kā citās sociālajās sfērās. Līdz ar to par katru izcīnīto medaļu, ko izcīna sportisti, politiķi var sist sev pie krūtīm.”

Kalvītis par LHF prezidentu pirmo reizi tika ievēlēts 2016.gada 7.oktobrī, kad negaidīti no amata tika gāzts Kirovs Lipmans. Jūnijā Kalvītis LHF kongresā tika atkārtoti pārvēlēts organizācijas prezidenta amatā.

LHF finansiālā situācija uzskatāma par gana stabilu. 2019.gada LHF gada pārskats liecina, ka LHF ieņēmumi pārsniedza 3,2 miljonu eiro atzīmi, bet izdevumi bijuši 3,1 miljona eiro apmērā.

LHF prezidenta amatu Lipmans ieņēma kopš 1998.gada, turklāt pirms tam viņš to vadīja 1994. un 1995.gadā. Vēl šajā amatā ir bijuši arī Vilnis Burtnieks (no 1992. līdz 1994.gadam) un Uģis Magonis (no 1995. līdz 1998.gadam).

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 08:12

Nepārspējamais Vestbruks kļūst par visu laiku labāko “triple-double” vācēju, Bertāns “uguņo” pēdējā ceturtdaļā komandas neveiksmē (VIDEO)

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet Rasels Vestbruks kļuva par “triple-double” bagātāko spēlētāju līgas vēsturē, viņu pārstāvētajai Vašingtonas “Wizards” ciešot…