Kalvītis: Šķiet, ka “Dinamo” hokejistus apmierina tas, ko viņi ir sasnieguši…

19/03/2018 09:47

Sarunā ar DELFI Latvijas hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis izteicās, ka neveiksmīgais Rīgas “Dinamo” starts Kontinentālajā hokeja līgā nav skaidrojams ar vienu iemeslu.

Komplektācija, treneru darbs un spēlētāju velme spēlēt – Kalvītis šos iemeslus min kā galvenos, kādeļ rīdzinieki jau  trešo sezonu pēc kārtas nespēj iekļūt Gagarina kausa izcīņas spēlēs.

“Man bieži vien ir sajūta, ka “Dinamo” hokejisti ir vairāk algotņi nekā profesionāļi un viņus apmierina tas, ko viņi ir sasnieguši. Saņem labu atalgojumu un pietiek,” stāsta Kalvītis.

“Mums bieži ir tā – treniņš beidzas, pēc 5 minūtēm mašīnā iekšā un prom, un hokejs ir beidzies. “Parasts” cilvēks dienā strādā 8-10 stundas, pilda savus profesionālos pienākumus – ja tu esi profesionāls hokejists, arī tev vajag vismaz savas 8-10 stundas dienā nodarboties ar hokeju – strādāt ar inventāru, iet uz sporta zāli, gādāt par fizisko sagatavotību, runāties ar treneriem, lasīt grāmatas, analizēt video, nepietiek atnākt uz stundu ilgu treniņu. Bet tie paši spēlētāji ir arī Latvijas izlasē, un tur neviens viņiem nevar pārmest neprofesionaliāti! Naudai vai algai ir jābūt otršķirīgai, galvenais ir profesionāla attieksme.”

Kalvītis arī uzskata, ka hokejā trūkst spilgtu personību, kas varētu vilkt vezumu un uzņemties atbildību par izlases rezultātiem. “Mums ļoti vajadzētu tādus spēlētājus kā Kārlis Skrastiņš, Sergejs Žoltoks, Sandis Ozoliņš, Artūrs Irbe, Pēteris Skudra – tāda līmeņa hokejistus, kurus visa pasaule pazīst. Kas pietrūkst? Uz šo jautājumu nevar viennozīmīgi atbildēt. Pirmkārt, pašos spēlētājos ir problēma, jo viņiem līdz tam jāizaug,” problemātiku ieskicē LHF prezidents.

Jau šodien Boba Hārtlija vadībā Latvijas izlase uzsāks gatavošanos Pasaules čempionātām, kas šogad norisināsies Dānijā. Uz pirmo sasaukumu aicināti gados jauni hokejisti, kas lūkos sevi pierādīt titulētā kanādieša priekšā. Plānots, ka izlases līderi komandai varētu pievienoties vien pēc kada laiciņa, bet pagaidām Hārtlijs mēģinās atrast kādu spīdekli no gados jauno spēlētaju plejādes.

Izmantoties resursi:

DELFI, Līga Stirna

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 13:07

“Celtics” piedzīvo murgu – sezona beigusies vienam no līderiem

Vienam no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” vadošajiem spēlētājiem Džeilenam Braunam traumas dēļ sezona ir beigusies. Uzbrucējam konstatēts kreisās rokas plaukstas locītavas saišu plīsums. Šonedēļ basketbolistam tiks veikta…