Kalvītis uzskata, ka 2021. gada PČ hokejā Rīgā noteikti būs

Aigars Kalvītis, sportazinas.com
Aigars Kalvītis pa labi | Foto: Guntis Lazdāns

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis sarunā ar “Latvijas Avīzi” atklājis, ka Rīgā notikšot, taču tas varot izmaksāt dārgāk nekā paredzēts.

“Šobrīd teikt, ka ir apdraudēta turnīra rīkošana, būtu pārspīlēti. Jāgaida konkursa rezultāti. Visu varēja izdarīt laikus, bet ir novilkts līdz pēdējam brīdim,” atklāja Kalvītis. Kavēšana esot saistīta ar to, ka stadiona rekonstrukcijas projektā tika ieviestas krasas izmaiņas.

Jau ziņojām, ka pagājušajā nedēļā izskanēja informācija, ka radušās problēmas saistībā ar treniņhalli, kas līdz 2021. gada sākumam jāuzbūvē pie Daugavas stadiona. Joprojām neesot noslēgusies iepirkuma procedūra, kurā jānoskaidrojot halles būvnieks.

Ledus halles kopējās būvniecībā plānots tērēt aptuveni 10,5 miljonus eiro.

Kalvītis nedomā, ka būvnieku interese trūkst pārāk mazā finansējuma dēļ: “Nevajag jau būvēt monstru, treniņu hallei tā ir liela summa. “Daugavas” stadionā būs divi ledus laukumi, un desmit miljoni ir absolūti pietiekami. Tiesa, ja grib sabāzt iekšā vēl nez ko, tad, iespējams, ka summa ir nepietiekama.”

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006. gadā, kamēr Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turnīrs notika 2014. gadā. 2021. gada pasaules čempionāts norisināsies no 7. līdz 23. maijam.

Rīga kandidēja uz pasaules čempionāta rīkošanu arī 2014. gadā, 2017. gadā (kopā ar Kopenhāgenu) un 2018. gadā.

Latvijas valstsvienībā pasaules čempionātā augstākajā divīzijā piedalās kopš 1997. gada. Latvieši pasaules čempionātos trīs reizes spējuši iekļūt labāko septītniekā – 1997., 2004. un 2009. gadā.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par