Kamaniņu braucēja Zirne izcīna trešo vietu Nāciju kausā Leikplesidā

02/12/2016 15:17
Ulla Zirne - Sportazinas.com

Leikplesida (ASV), 2.dec., LETA. Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne ceturtdien izcīnīja trešo vietu ASV trasē Leikplesidā notikušajā Nāciju kausa izcīņā.

Dāmu konkurencē pie uzvaras tika Kanādas sportiste Aleksa Gouga, kura finišu sasniedza pēc 44,491 sekundes, bet otrajā vietā finišējusī amerikāniete Reičela Mišela Žermēna atpalika par 0,288 sekundēm. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Zirne, kura no pirmās vietas atpalika par 0,555 sekundēm un kura pārliecinoši kvalificējās nedēļas nogalē gaidāmā sezonas otrā Pasaules kausa pamatsacensībām.

Jau iepriekš automātisku vietu pamatsacensībās bija nodrošinājusi Elīza Cauce.

Vīriešu konkurencē uzvaru guva Takers Vests, kamēr vienīgais Latvijas pārstāvis Riks Kristens Rozītis bija tikai 21.vietā, par 0,186 sekundēm atpaliekot no 19.pozīcijas, kas nodrošināja vietu pamatsacensībās.

Līdz ar to Rozītis pamatsacensībās nepiedalīsies, taču tajās startēs Inārs Kivlenieks.

Tikmēr Nāciju kausā divniekiem nepiedalījās neviena Latvijas ekipāža, bet pamatsacensībās gatavojas startēt brāļi Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.

Pasaules kauss Leikplesidā ar vīriešu un divnieku sacensībām startēt piektdien, bet sestdien notiks sacensības dāmām un komandu stafetē.

LETA jau vēstīja, ka pirmajā posmā Vinterbergā Šici izcīnīja augsto ceturto vietu, Gudramovičs/Kalniņš ierindojās 11.vietā, bet trešā Latvijas divnieku ekipāža ar jaunajiem Kristenu Putinu un Imantu Marcinkēviču pirmajā posmā ierindojās 18.vietā.

Savukārt dāmu sacensībās Zirne izcīnīja astoto vietu, kamēr vairāk pieredzējusī Cauce bija 12.pozīcijā. Kungu konkurencē Kivlenieks bija 13.vietā, kamēr Rozītis, pēc pirmā brauciena ieņemot augsto ceturto vietu, noslēgumā bija tikai 17.pozīcijā. Savukārt Artūrs Dārznieks ierindojās 22.vietā, bet viņam sekoja Kristers Aparjods, kamēr Kristaps Mauriņš ieņēma 27.pozīciju.

Pēc posma Leikplesidā būs etapi Vistlerā (Kanādā) un Parksitijā (ASV).

Pasaules kausa posms Siguldas trasē gaidāms 14. un 15.janvārī, kas būs sestais sezonā. Savukārt kopā kalendārā ieplānoti deviņi Pasaules kausa posmi.

Tikmēr pasaules čempionāts kamaniņu sportā gaidāms 27.-29.janvārī Īglsas trasē Austrijā, bet pasaules junioru čempionāts šogad risināsies Siguldā.

Pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji sekmīgi startēja sezonas svarīgākajās sacensībās – Eiropas čempionātā Cauce izcīnīja sudraba medaļu individuālajās sacensībās, kā arī komandā ar Dārznieku un Šiciem guva otro vietu arī stafetē. Savukārt pasaules čempionātā Cauce, Kivlenieks, kā arī Šici izcīnīja sudraba medaļas stafetē. Vēl pasaules meistarsacīkstēs Šici bija ceturtie sprinta sacensībās un piektie divnieku pamatsacensībās, piekto vietu dāmām izcīnīja Cauce, savukārt Rozītis palika uzreiz aiz goda pjedestāla U-23 vecuma grupas sportistiem, bet kopējā vērtējumā vīriešiem ieņēma desmito vietu.