Kamaniņu braucējs Bērziņš PK junioriem sezonu noslēdz ar sudrabu Vintenbergā

02/02/2020 17:34

Latvijas kamaniņu braucējs Gints Bērziņš svētdien Vinterbergā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa junioriem pēdējā, sestā, posma sacensībās.

Latviešu sportists uzvarētājam Pāvelam Repilovam no Krievijas zaudēja 0,056 sekundes. Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu čempions Bērziņš pirmajā braucienā bija pārliecinoši labākais, bet otrajā saskārās ar problēmām trases augšdaļā un uzrādīja ceturto rezultātu, kā dēļ izlaida no rokām zelta medaļu.

Bērziņš sezonas noslēgumā kopvērtējumā jauniešu A grupā dalīja pirmo vietu ar vācieti Timonu Grankanjolo, bet junioru ieskaitē viņš bija sestais. Latvietis sezonas gaitā sāka startēt kopā ar junioriem.

Tikmēr ar ceturto vietu sezonu noslēdza Sigita Bērziņa, kura meiteņu sacensībās no goda pjedestāla atpalika nieka sekundes tūkstošdaļu. Piektā bija Elīna Ieva Vītola, 15.vietu ieņēma Justīne Maskale, bet 24.pozīcijā bija Frančeska Bona. Bērziņa un Vītola ceturtā un piektā bija arī sezonas kopvērtējumā.

Junioru divnieks Eduards Ševics – Mikeļševics/Lūkass Krasts sezonas pēdējos mačos ieņēma devīto vietu, bet kopā ar Bērziņiem stafetē izcīnīja sudrabu.

Sestdien noslēdzās sezonas jauniešu A grupā, kur pēdējās sacensībās bronzu izcīnīja Zane Kaluma, ceturtais bija Kaspars Rinks, bet 20.vietu ieņēma Valts Pavlovs. Rinks kopā ar Ardi Liepiņu sezonas pēdējos divnieku mačos bija sestie, kas liedza pacīnīties par uzvaru kopvērtējumā, kur viņi izcīnīja otro vietu. Meiteņu divniekam Viktorijai Ziediņai/Selīnai Zvilnai sezonas finālā devītā vieta posmā.

Jau ziņots, ka šonedēļ turpat Vintberbergas trasē norisinājās Eiropas čempionāts junioriem, kurā bronzas medaļu izcīnīja Sigita Bērziņa.

Jauniešu A grupā startē no 2002. līdz 2004.gadam dzimuši sportisti, bet junioru grupā cīnās 2000. un 2001.gada dzimuši kamaniņu braucēji.

Bērziņš iepriekšējā sezonā uzvarēja trijos no sešiem Pasaules kausa posmiem, bet pārējos trijos etapos viņš bija otrais, triumfējot kopvērtējumā.