Kamaniņu divniekam Šiciem bronza Nāciju kausa sacensībās Phjončhanā

17/02/2017 10:18
Brāļi Šici - Andris un Juris - kamaniņas divnieki - Sportazinas.com

Phjončhana (Dienvidkoreja), 17.febr., LETA. Latvijas labākais kamaniņu sporta divnieks, brāļi Andris un Juris Šici piektdien izcīnīja bronzas medaļas 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu trasē notikušajās Nāciju kausa sacensībās, kamēr Pasaules kausa posmam kvalificējušies visi latviešu sportisti.

Divnieku sacensībās par uzvarētājiem kļuva Krievijas duets Aleksandrs Deņisjevs/Vladislavs Antonovs, no kuriem latvieši atpalika par 0,318 sekundēm, bet otrie bija austrieši Peters Pencs un Georgs Fišlers, kam Šici zaudēja tikai sekundes tūkstošdaļu.

Šici Nāciju kausa izcīņā piedalījās pirmo reizi šajā sezonā, bet neviena cita Latvijas ekipāža nepiedalījās.

Tikmēr sieviešu konkurencē ceturto vietu izcīnīja Ulla Zirne, kura uzvarētājai Jūlijai Taubicai no Vācijas zaudējot aptuveni pussekundi. Savukārt talantīgā Kendija Aparjode bija astotajā vietā.

Vīriešu konkurencē Kristaps Mauriņš un šī gada pasaules junioru čempiones Kristers Aparjods bija attiecīgi 15. un 16.vietā, taču arī viņiem izdevās kvalificēties pamatsacensībām.

Phjončhana uzņems līdz šim lielāko dalībvalstu skaitu Pasaules kausa posmā, kur kopumā piedalīsies 140 atlēti no 30 pasaules valstīm, un to apliecināja arī lielā konkurence Nāciju kausa sacensībās. Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē startējušo dalībnieku skaits pārsniedza 40 sportistu robežu, savukārt divnieku ekipāžas šoreiz bija sešpadsmit.

Sezonas astotajam Pasaules kausa posmam jau iepriekš bija kvalificējušies Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks, Elīza Cauce un divnieks Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Sestdien Pasaules kausa sacensībās sacentīsies divnieki un sievietes, kamēr svētdien norisināsies vīriešu sacīkstes un stafete.

Pēc Pasaules kausa posma Phjončhanā šajā sezonā gaidāmas vēl vienas sacensības, kas pēc nedēļas notiks Vācijas trasē Altenbergā.