Kamaniņu divnieks Gudramovičs un Kalniņš izcīna ceturto vietu Pasaules kausa posmā Vistlerā

11/12/2016 10:23

Vistlera (Kanāda), 11.dec., LETA. Latvijas kamaniņu sporta divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš sestdien Vistleras trasē izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa trešajā posmā, kur sportisti aizvadīja vienu braucienu.

Savukārt Juris un Andris Šici divniekos palika desmitajā vietā. Tāpāt pie desmitās vietas dāmu sacensībās tika Elīza Cauce, bet Ulla Zirne ierindojās 15.vietā. Sacensībās vīriešiem Inārs Kivlenieks ierindojās 13.pozīcijā, bet Riks Kristens Rozītis finišēja 18.vietā.

Gudramovičs un Kalniņš 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu trasi veica 38,717 sekundēs, no uzvarētājiem Toni Egerta un Sašas Benekena atpaliekot 0,175 sekundes.

Tikmēr otro vietu izcīnīja Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,028 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Peters Pencs un Georgs Fišlers, kuri no Egerta un Benekena atpalika par vienu sekundes desmitdaļu.

Gudramovičs un Kalniņš no goda pjedestāla atpalika 0,075 sekundes, bet Andris un Juris Šici uzvarētājiem zaudēja 0,322 sekundes, kas viņiem deva desmito vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderi pēc trīs posmos aizvadītām četrām sacensībām ar 400 punktiem ir Egerts un Benekens, otro vietu ar 282 punktiem ieņem Vendls un Ārlts, bet trešie ar 275 punktiem ir Robins Johaness Gīke un Dāvids Gamms. Šici, kuri Vistlerā 2010.gadā kļuva par olimpiskajiem vicečempioniem, ar 206 punktiem ir piektajā vietā, kamēr Gudramovičs un Kalniņš tikuši pie 159 punktiem, kas viņiem dod devīto vietu, bet Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs ar 23 punktiem atrodami 25.pozīcijā.

Dāmu sacensībās par uzvarētāju tika kronēta mājiniece Aleksa Gouga, kura trasi veica 38,796 sekundēs, otrās vietas ieguvēju Natāliju Geisenbergeri apsteidzot par 0,052 sekundēm. Tikmēr trešo vietu ieņēma Tatjana Hifnere, kura bija vēl divas sekundes tūkstošdaļas lēnāka.

Savukārt Cauce uzvarētājai zaudēja 0,275 sekundes, bet Zirne no Gougas atpalika par 0,476 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā pie 310 punktiem tikušas Hifnere un Geisenbergere, kamēr trešā ar 264 punktiem ir Dajana Eitbergere, kura šoreiz bija piektā. Tikmēr Cauce ar 144 punktiem ieņem 11.vietu, Zirne ar 116 punktiem ir 13.pozīcijā, bet Kendija Aparjode ar 13 punktiem atrodama 32.vietā.

Kungu sacensībās pie uzvaras tika mājinieks Takers Vests, bet otrās vietas ieguvējs Volfgangs Kindls viņam zaudēja 0,044 sekundes. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kapā vācietis Angi Langenhans, kurš no uzvarētāja atpalika par 0,134 sekundēm.

Kivlenieks no uzvarētāja atpalika 0,306 sekundes, kas viņam deva 13.vietu, bet Rozītis Vestam zaudēja 0,542 sekundes, ierindojoties 18.pozīcijā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 260 punktiem ir Fēlikss Lohs, kurš šoreiz finišēja sestajā vietā. Otro vietu ar 255 punktiem ieņem vēl viens vācietis Johaness Ludvigs, kurš šajā posmā bija septītais, bet trešais ar 251 punktu ir Kindls. Tikmēr Kivlenieks ticis pie 116 punktiem, kas viņam dod 15.vietu.

Trešā posma sacensību programma spēcīga sniega izraisītu transportēšanas problēmu dēļ tika saīsināta līdz vienam braucienam. Pirms pamatsacensībām paredzētais Nāciju kauss tika atcelts, bet sportistiem vienīgie treniņi bija tikai šodien.

Šī Pasaules kausa posma programmā bija paredzētas sacensības komandu stafetē, taču tās tika atceltas.

Jau iepriekš šonedēļ tika vēstīts, ka mašīna, kas no Ņujorkas apkārtnē esošās Leikpleisidas transportēja sportistu kamanas uz Vistleru, iesprūdusi aptuveni 2000 kilometru attālumā no Pasaules kausa trešā posma norises vietas, jo sniega vētras dēļ bijuši slēgti visi tuvējās apkārtnes ceļi. Tas tobrīd lika pavēstīt, ka sacensības, kas bija ieplānotas piektdien un sestdien, tiks aizvadītas tikai otrajā no šīm dienām.

Tomēr, situācijai neuzlabojoties, kamanas tika transportētas ar īpaši nolīgtu čārterreisu no Vinipegas uz Vankūveru. Tas lika pieņemt lēmumu, ka šajā Pasaules kausa etapā uzvarētāji vīru, dāmu un divnieku konkurencē tiks noskaidroti pēc viena brauciena, bet paredzētās komandu stafetes sacensības tika atceltas.

Jau iepriekš bija zināms, ka uz Ziemeļameriku dosies Cauce, Rozītis, Šici, kā arī Gudramovičs/Kalniņš, bet pēdējie divi sportisti – Zirne un Kivlenieks – tika noskaidroti vairākos kontroltreniņos.

Pēc Vistleras sacensībām tiks aizvadīts arī posms Pārksitijā (ASV), bet atlikušie pieci Pasaules kausa etapi risināsies nākamgad.

Pasaules kausa posms Siguldas trasē gaidāms 14. un 15.janvārī, kas būs sestais sezonā. Tikmēr pasaules čempionāts kamaniņu sportā gaidāms 27.-29.janvārī Īglsas trasē Austrijā, bet pasaules junioru čempionāts šogad risināsies Siguldā, kur notiks arī pasaules junioru čempionāts bobslejā un skeletonā.