Ķibermaņa četrinieks paliek uzreiz aiz labāko trijnieka PK posmā

26/01/2020 17:12

PK bobslejā četriniekiem

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāža svētdien Kēnigszē trasē izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa sestā posma sacensībās, kamēr Ralfa Bērziņa pilotētais kvartets bija septītajā pozīcijā.

Oskaru Ķibermani šoreiz bez Matīsa Mikņa un Laura Kaufmaņa iestūma Helvijs Lūsis, kurš nomainīja savainoto Arvi Vilkasti. Ralfs Bērziņš brauca ar ierastajiem stūmējiem Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Edgaru Pirogu.

Uzvaru posmā svinēja vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš divu braucienu summā savu tautieti Johannesu Lohneru apsteidza par 0,10 sekundēm. Trešais bija kanādietis Džastins Kripss, kurš zaudēja 0,26 sekundes, bet ceturto vietu izcīnījuši Ķibermani apsteidza par 0,16 sekundēm. Bērziņš zaudēja 0,56 sekundes, kas deva septīto vietu.

Pirmajā braucienā ātrākais bija Lohners, kura vadītā ekipāža finiša līniju šķērsoja pēc 48,55 sekundēm. Četras sekundes simtdaļas lēnāks bija Frīdrihs, kurš svētdien iemēģināja jaunas kamanas, kamēr vēl tikpat atpalika Kripss. Bērziņš bija 0,15 sekundes lēnāks, kas deva ceturto vietu, bet Ķibermanis atpalika 0,22 sekundes un bija dalītā sestajā pozīcijā.

Otrajā braucienā Frīdrihs izrāva sev uzvaru, trasi veicot 48,44 sekundēs un Lohneru apsteidzot par 0,14 sekundēm. Vēl 0,08 sekundes lēnāks bija Kripss, bet Ķibermanis ar 0,24 sekunžu deficītu uzrādīja ceturto labāko rezultātu. Bērziņš zaudēja 0,55 sekundes un braucienā bija desmitais, kā dēļ atkāpās uz septīto pozīciju.

Sacensībās piedalījās 23 ekipāžas.

Kopvērtējumā līderis ar 1502 punktiem ir Frīdrihs, otrais ar 1449 punktiem ir Lohners, bet trešo vietu ar 1378 punktiem ieņem Kripss. Ķibermanis ar 1314 punktiem ir ceturtais, bet Bērziņš ar 526 punktiem atrodams 15.pozīcijā.

Ķibermanis posmā Laplaņā sastiepa kājas muskuli, tāpēc pirms nedēļas Īglsā viņš startēja, sēdot kamanās. Ķibermaņa četrinieks ieņēma 11.vietu, kamēr Bērziņam posmā bija 20.pozīcija.

Pirms tam šosezon Ķibermanim četriniekos otrā, ceturtā, trešā, piektā un trešā vieta. Bērziņš ar četrinieku nebrauca pirmajos divos posmos Leikplesidas trasē. Pēc tam viņa kontā līdz Īglsas posmam 19., 16. un 13.vieta.

Eiropas kausa apritē šosezon startē Latvijas titulētākais pilots Oskars Melbārdis. Šobrīd nav zināms, vai viņš šajā sezonā atgriezīsies Pasaules kausa posmos.

Sezonas turpinājumā februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnījās Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

PK kamaniņās divniekiem

Latvijas kamaniņu sporta divnieks Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs svētdien Siguldā triumfēja Pasaules kausa sestā posma Sprinta kausa sacensībās, izcīnot pirmo uzvaru karjerā, kamēr Juris un Andris Šici bija dalītā otrajā vietā.

Putins/Marcinkēvičs sprinta nogriezni veica 31,713 sekundēs, bet septiņas sekundes tūkstošdaļas viņiem zaudēja Šici un itāļi Emanuēls Rīders/Simons Kaincvaldners.

Tikmēr Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš pieļāva kļūdu, kā dēļ Putinam/Marcinkēvičam zaudēja 2,324 sekundes, kas deva pēdējo vietu starp 15 sportistiem, kuri kvalificējās Sprinta kausam.

Pirms tam sievietēm uzvaru svinēja vāciete Jūlija Taubica, kura sprinta distanci veica 31,334 sekundēs. Otrā ar 0,069 sekunžu deficītu bija Viktorija Demčenko, bet 0,124 sekundes zaudēja vēl viena austrumu kaimiņu pārstāve Tatjana Ivanova.

Kendija Aparjode no uzvarētājas atpalika 0,141 sekundi un bija ceturtā, bet pirmais trijnieks bija 0,017 sekunžu attālumā. Ulla Zirne uzvarētājai zaudēja 0,163 sekundes un noslēdza pirmo sešinieku, bet Elīza Cauce atpalika 0,271 sekundi, kas deva 13.vietu.

Siguldas posma noslēgumā uz starta stājās vīri, uzvaru svinot krievam Semjonam Pavļičenko, kurš finišēja pēc 29,082 sekundēm. Uzvarētājam 0,069 sekundes zaudēja itālis Dominiks Fišnallers, bet 0,074 sekundes lēnāks bija olimpiskais čempions Dāvids Glairšers.

No latviešiem labāko rezultātu sasniedza Riks Kristens Rozītis, kurš bija ceturtais – viņš uzvarētājam zaudēja 0,083 sekundes, bet līdz goda pjedestālam bija nieka deviņas sekundes tūkstošdaļas. Tikmēr Artūrs Dārznieks un Inārs Kivlenieks atpalika attiecīgi 0,220 un 0,273 sekundes, kas deva sesto un astoto pozīciju.

Sprinta kausā piedalījās pa 15 labākajiem sportistiem pēc pamatsacensībām. Vienīgais no latviešiem Sprinta kausā netika Kristers Aparjods, kurš vieninieku sacensībās krita un palika bez augstas vietas.

Jau ziņots, ka šajā nedēļas nogalē vīru divnieku pamatsacensībās uzvaru svinēja Juris un Andris Šici, bet sievietēm bronzu izcīnīja Elīza Cauce.

Februāra pirmajā nedēļas nogalē Oberhofā norisināsies septītais posms, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.