Kamaniņu sporta federācija nevienojas par Krievijas izslēgšanu no organizācijas

09/04/2022 14:37
Kamaniņu sacensības

Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ārkārtas kongresā piektdien nobalsoja par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem organizācijā, taču nevienojās par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no FIL.

Ārkārtas kongresa mērķis bija izslēgt no FIL gan Krievijas amatpersonas, gan Krievijas kamaniņu sporta federāciju. Saskaņā ar FIL statūtiem federācijas izslēgšanai bija nepieciešamas divas trešdaļas biedru balsu, bet amatpersonu izslēgšanai – vienkāršais vairākums. Pirmajā balsojumā par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu netika gūts pietiekoši liels atbalsts, jo 31 dalībvalstu balsojumā 15 bija par, 12 pret un četras atturējās.  Savukārt otrajā balsojumā par Krievijas amatpersonu izslēgšanu no FIL no 32 dalībvalstīm 16 nobalsoja par, bet 13 balsoja pret un trīs atturējās, ar ko bija pietiekoši, lai pieņemtu attiecīgo lēmumu.

“Šī bija vēsturiska diena, aizvadot pirmo FIL ārkārtas kongresu, taču arī bēdīga, jo tā pamatā bija Krievijas iebrukšana Ukrainā. Es aicinu Krieviju nekavējoties pārtraukt karu Ukrainā un beigt neaprakstāmās cilvēku ciešanas,” teica FIL prezidents Einars Fogelis. Dienu iepriekš FIL Arbitrāžas komisija atcēla FIL Izpildkomitejas 2.martā pieņemto lēmumu, ar kuru tika noteiktas sankcijas Krievijai.

FIL

Pieslēgties

Dienas fokusā

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka
17/08/2022 13:31

Graudiņa/Kravčenoka pārliecinoši tiek pie otrās uzvaras EČ

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka trešdien Eiropas čempionātā izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs, pārliecinoši pieveicot somietes Taru Lahti/Annīnu Parkinenu. Ar trešo numuru čempionātā izsētās latvietes bija pārākas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām