Kamerūnas un Burkinafaso futbolisti Āfrikas Nāciju kausa izcīņā iekļūst “play-off”

17/01/2022 21:27
Kamerūnas futbola izlase

Āfrikas Nāciju kausa izcīņas futbolā izslēgšanas spēlēs pirmdien Kamerūnā iekļuva Kamerūna un Burkinafaso. Kamerūna, kas jau bija nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs, spēlēja 1:1 (1:0) ar Kaboverdi. Mājinieki vadībā izvirzījās 39.minūtē pēc Vensāna Abubakara precīza raidījuma, bet neizšķirtu 53.minūtē panāca Roterdamā dzimušais Garijs Rodrigešs – 1:1.

Otrā grupas spēlē Burkinafaso spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Etiopiju. Burkinafaso vadībā 24.minūtē izvirzīja Sirils Bajala, bet 51.minūtē rezultātu izlīdzināja Getane Kebede. Pēc trim kārtām A grupā septiņus punktus nopelnīja Kamerūna, pa četriem – Burkinafaso (vārtu attiecība – 3:3) un Kaboverde (vārtu attiecība – 2:2), bet vienu punktu – Etiopija.

Kaboverde nākamajā kārtā iekļuva, pateicoties vieniem vairāk gūtiem vārtiem, bet saglabā labas izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm kā trešās vietas īpašniece. Vietu “play-off” turnīrā jau nodrošinājusi arī Maroka un Nigērija. Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Āfrikas Futbola konfederācija (CAF) ir lēmusi, ka Covid-19 izplatības dēļ tiks ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus varēs apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) notiek Kamerūnā no 9.janvāra līdz 6.februārim. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu “2021 Africa Cup of Nations”. 2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.