Kampaco un Skola nogremdē favorīti Serbiju un ieved Argentīnu pusfinālā

10/09/2019 15:54
Luiss Skola, Luka Vildosa, sportainas.com

Argentīnas basketbola izlase otrdien Pasaules kausa pirmajā ceturtdaļfināla cīņā parādīja izcilu sniegumu un ar rezultātu 97:87 pārspēja vienu no sacensību favorītēm Serbiju.

Līdz ar to Argentīna pusfinālā spēlēs ar ASV-Francijas dueļa uzvarētāju, bet pārējos ceturtdaļfinālos spēkiem mērosies Spānija-Polija un Austrālija-Čehija. Šodien plkst. 16:00 dueli uzsāks Polija un Spānija, bet rīt laukumā dosies pārējās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Uzvarētāju rindās šajā mačā lielisku sniegumu demonstrēja 39 gadus vecais veterāns Luiss Skola un 28 gadus vecais Fakundo Kampaco. Skola šajā spēlē guva 20 punktus, kamēr Kampaco pievienoja 18. Viņi spēlēja nozīmīgas lomas arī mača izskaņā.

Skola tika arī pie piecām atlēkušajām bumbām, bet Kampaco pievienoja sešas bumbas zem groziem un 12 rezultatīvas piespēles. Vēl Argentīnas sastāvā 15 punktus guva Patrisio Garino un 13 punkti Gabriela Deka rēķinā.

Tikmēr Sebijas rindās 21 punktu guva Bogdans Bogdanovičs, bet komandas zvaigzne Nikola Jokičs atzīmējās ar 16 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm. Vēl 18 punkti Nemanja Bjelicas kontā, bet 12 punktus iekrāja Vladimirs Lučičs.

Argentīna bija labāka pirmajā un otrajā ceturtdaļā, jo tās uzvarēja attiecīgi ar 25:23 un 29:26. Pirmo puslaiku argentīnieši noslēdza ar 54:49. Pēc nospēlētām 20 minūtēm serbi aizvadīja labāku trešo ceturtdaļu, kuru uzvarēja ar 18:14, samazinot rezultāta starpību.

Tomēr noslēdzošajā ceturtdaļā Argentīna demonstrēja labāku un aukstasinīgāku sniegumu, kamēr Serbija nespēja neko likt pretim Dienvidamerikas komandai. Spēles izskaņā līderību nespēja uzņemties arī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Denveras “Nuggets” superzvaigzne Jokičs, kurš pēdējās minūtēs nemaz neizgāja laukumā sava vājā snieguma aizsardzībā dēļ.

Argentīna turpinās cīņu par medaļām, bet Serbija lūkos iegūt piekto vietu. Argentīna līdz šim Pasaules kausos ir izcīnījusi vienu zelta un vienu sudraba godalgu, kamēr Serbija ir tikusi pie viena sudraba.