Kanāda čempionāta saimnieku vārtos samet septiņas ripas un svin drošu uzvaru

07/05/2018 23:30

Vēl vienu graujošu uzvaru Pasaules čempionātā hokejā šovakar izcīnījusi Kanādas valstsvienība, kas B apakšgrupas spēlē ar rezultātu 7:1 pārliecinoši tika galā ar turnīra saimniekiem dāņiem.

Iepriekšējā mačā kanādieši ar 10:0 sarāva gabalos Latvijas nākamo pretinieci Dienvidkoreju, bet čempionāta pirmajā dienā kļavu lapas pēcspēles metienu sērijā ar 4:5 piekāpās ASV. Tikmēr Dānija līdz šim spējusi iekrāt divus punktus – 3:2 uzvara pagarinājumā pār Vāciju un 0:4 zaudējums pret amerikāņiem.

Dānijas izlases treneri šoreiz atpūtu deva Toronto “Maple Leafs” vārtsargam Frederikam Andersenam, viņa vietā sūtot Sebastian Dāmu. Kanāda līdz pirmā perioda 12. minūtei jau paguva izvirzīties vadībā ar 2:0, ar precīziem raidījumiem izceļoties Džošam Beilijam un Āronam Ekbladam. Arī trešdaļas turpinājumā ievērojams pārsvars piederēja Bila Pītersa vīriem, taču rezultāta palielināšana bija jāatliek uz otru trešdaļu.

25. minūtē skaitliskajā vairākumā acīgākais vārtu priekšā bija Džordans Eberle (3:0), bet 27. minūtē ar saviem trešajiem vārtiem šajā turnīrā izcēlās Zemga Girgensona komandas biedrs Bufalo “Sabres” sastāvā Raiens O’Railijs. Tas gan nebija viss šajā trešdaļā, jo vien 24 sekundes vēlāk graujošo 5:0 panāca bijušais Nacionālās hokeja līgas (NHL) drafta pirmais numurs Raiens Nūdžents-Hopkinss.

Kanāda turpināja aktīvi uzbrukt un pēc nospēlētām 40 minūtēm izpildīto metienu daudzumā savus pretiniekus apsteidza vairāk nekā trīskārt (24-7), taču rezultāts uz tablo nemainījās. Noslēdzošajā periodā hokeja dzimtenes pārstāvji neatlaida kāju no gāzes pedāļa, un Edmontonas “Oilers” uzbrucējs Nūdžents-Hopkinss sesto reizi lika kapitulēt Dāmam. Dāņi gan “sausā” nepalika un vienus vārtus tomēr atguva – 1:6 panāca Helsinku “Jokerit” pārstāvis Jespers Jensens.

Mača gala rezultātu priekšpēdējā pamatlaika minūtē uzstādīja Taisons Džosts – 7:1.

Pasaules čempionāts hokejā, B apakšgrupa

Kanāda – Dānija 7:1 (2:0, 3:0, 2:1) (Makdeivids 0+3, Nūdžents-Hopkinss 2+0, Beilijs 1+1 – Jensens 1+0)

Metieni: 31-15

Soda minūtes: 6-6