Kanāda izpilda 50 metienus un sagādā Dienvidkorejai otro sagrāvi

06/05/2018 16:12

Pasaules čempionātā hokejā B apakšgrupā šodien pirmo panākumu guvusi Kanādas valstsvienība, kas turnīra otrajā mača ar 10:0 pilnībā sagrāva Dienvidkoreju. Kanādiešu sastāvā vārtus guva deviņi dažādi spēlētāji, bet ar diviem precīziem raidījumiem izcēlās Kolorado “Avalanche” uzbrucējs Taisons Džosts.

No Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošajiem hokejistiem veidotā Kanādas izlase pirmajā periodā pa tautieša (ar Dienvidkorejas pasi) Kevina Daltona cietoksni izpildīja 19 metienus, pēc Raiena Nūdženta-Hopkinsaa un Džosta vārtu guvumiem pirmās 20 minūtes noslēdzot vadībā 2:0. Daudz bēdīgāka situācija čempionāta debitantiem kļuva otrajā periodā, jo pēc nospēlētām divām minūtēm un 32 sekundēm rezultāta tablo jau vēstīja graujošo 5:0.

Meistarīgie kanādieši nežēloja savus oponentus arī trešdaļas turpinājumā, Dienvidkorejas cietoksnī raidot vēl trīs ripas un pirms noslēdzošā perioda panākot 8:0. Ziemeļamerikāņi mača 49. minūtē guva arī apaļos desmitos vārtus, bet atlikušajā laikā rezultāts saglabājās nemainīgs – 10:0.

Kanāda kopumā pa sāncenšu vārtiem izpildīja 50 metienus, kamēr dienvidkorejieši iespēju precīzi uz pusi mazāk. Bila Pītersa padotie līdz ar to guvuši pirmo panākumu šajā Pasaules čempionātā – turnīra pirmajā cīņā hokeja dzimtenes pārstāvji pēcspēles metienos piekāpās Amerikas Savienotajām Valstīm (4:5). Tikmēr Dienvidkoreja savās debijas planētas meistarsacīkstes iesākusi ar divām sagrāvēm (1:8 pret Somiju, 0:10 pret Kanādu).

Pasaules čempionāts hokejā, B grupa

Kanāda – Dienvidkoreja 10:0 (2:0, 6:0, 2:0) (Džosts 2+1, Dubuā 1+2, Makdeivids 1+2, Barzals 0+3)