Kanāda nomētā Čehiju un izcīna otro vietu grupā, ASV tiek pie septītās uzvaras (VIDEO)

23/05/2023 19:44
Kanādas hokeja izlase

ASV un Kanādas hokejisti otrdien svinēja uzvaras savās pēdējās pasaules hokeja čempionāta grupu spēlēs.

Rīgā cīņā par otro vietu B grupā Kanāda ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) pieveica Čehiju. Peitons Krebss 48 sekundes pirms pirmā pārtraukuma vairākumā izvirzīja Kanādu vadībā, bet rezultātu otrās trešdaļas sākumā izlīdzināja Martins Kauts.

Kanādai uzvaru nodrošināja 45.minūtē gūtie Tailera Maiersa vārti, bet 36 sekundes pirms mača beigām ripu tukšos vārtos raidīja Lousons Krauzs. Uzvarētājiem divas rezultatīvas piespēles sakrāja Skots Lātons, bet vārtos Samuels Montembo atvairīja 16 metienus. Čehu vārtsargs Karels Vejmelka atsita 41 no 43 pa viņa vārtiem mestajām ripām.

Jau zināms, ka ceturtdaļfinālā gaidāms pagājušā čempionāta fināla atkārtojums – Kanādai nāksies spēkoties ar Somiju. Savukārt, ja Latvija grupas pēdējā spēlē pieveiks Šveici, tad Čehija paliks ceturtajā vietā un 1/4 finālā cīnīsies ar ASV, bet jebkādu citu rezultātu gadījumā tā ierindosies trešajā pozīcijā un krustos nūjas ar Zviedriju.

Jau ziņots, ka pirmajā grupas spēlē otrdien Slovākija ar 4:1 uzvarēja Norvēģiju. Mačs starp Latviju un Šveici “Arēnā Rīga” sāksies plkst.20.20, tiešraidē to translējot kanālam LTV7. B grupā 18 punkti sešās spēlēs ir Šveicei, septiņās cīņās 15 punkti ir Kanādai, bet 13 – Čehijai, visām jau nodrošinot vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. 11 punktus sakrājusi Slovākija septiņās un Latvija sešās spēlēs, septiņos mačos septiņi punkti ir Kazahstānai, seši – Norvēģijai, bet Slovēnija noslēdza pasaules čempionātu bez gūtiem punktiem.

A grupā Tamperē cīņā par pirmo vietu grupā ASV pagarinājumā ar 4:3 (1:1, 2:0, 0:2, 1:0) pieveica Zviedriju. Lai arī tikai 18 gadus vecais zviedru uzbrucējs Leo Kārlsons desmitajā minūtē vairākumā izvirzīja vadībā zviedrus, pēc tam ilgu laiku laukumā dominēja amerikāņi, ar vairākumā gūtajiem Nika Bonino un Konora Gārlenda, kā arī vienādos sastāvos Leina Hatsona vārtiem panākot 3:1.

Arī pusi pēdējās trešdaļas amerikāņi bija krietni pārāki, taču 55.minūtē Kārlsonam tika ieskaitīti otrie vārti spēlē, ripai vārtos lidojot pēc rikošeta no amerikāņa nūjas, bet 58.minūtē 3:3 panāca Timotijs Liljegrēns. Tomēr amerikāņi, kuri krietni pārspēja pretiniekus arī veiktajos metienos (43:26), pelnīti uzvarēja pēc Dilana Semberga metiena no zonas vidus vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Uzvarētājiem pa divām rezultatīvām piespēlēm sakrāja Tomass Tainens un Kārters Mazurs, bet vārtos Keisijs Desmits tika galā ar 23 metieniem. Zviedriem pa divām rezultatīvām piespēlēm sakrāja Oskars Lindbergs un Henriks Tommerness, bet vārtos Larss Johansons atvairīja 39 metienus.

Jau ziņots, ka citā šīs grupas mačā otrdien Vācija ar 5:0 uzvarēja Franciju. Pēdējā cīņā plkst.20.20 tiksies Somija un Dānija, spēli tiešraidē translējot televīzijas kanālam “Tet hokejs”. A grupā ar 20 punktiem septiņās spēlēs uzvarēja ASV, 18 punktus sakrāja Zviedrija, bet 13 punkti sešās cīņās ir Somijai, 12 punktus sakrāja Vācija, visām jau nodrošinot vietu izslēgšanas turnīra spēlēs, astoņi punkti sešās spēlēs ir  Dānijai, bet ar četriem punktiem punktiem čempionātu beigusi Francija, trim – Austrija un Ungārija, kurai elites divīzija jāatstāj.