Kanāda papildlaikā pārspēj Somiju un triumfē PČ Rīgā

06/06/2021 22:54
Kanādas hokeja izlase

2021. gada pasaules čempionāta hokejā finālspēlē Kanādas izlase ar 3:2 papildaikā uzvarēja Somijas valstsvienību, kļūstot par šī gada čempioniem.

Pirmā periodā vidū Somiju vadībā izvirzīja Mikaels Ruohomā. Nākamo reizi rezultāts mainījās otrās trešdaļas ievadā, kad vairākumu Kanādas izlasei realizēja Maksime Komtuā. Trešā perioda sākumā otros vārtus somiem atnesa Peteri Lindboms, bet arī šoreiz kanādieši prata atspēlēties, golu iemetot Adamam Henrikam. Turpinājumā, lai noskaidrotu uzvarētāju bija nepieciešams spēlēt 20 minūšu papildlaiku formātā trīs pret trīs, kad panākumu kanādiešiem atnesa Niks Pols.

Tikmēr šodien bronzas medaļas ieguva ASV izlase, kas spēlē par trešo vietu ar 6:1 pārliecinoši pārspēja Vācijas valstsvienību. Zīmīgi, ka visas četras pusfinālistes pamatturnīrā spēlēja B apakšgrupā. Kanādieši pusfinālā ar 4:2 uzvarēja ASV, bet Somija ar 2:1 pieveica Vāciju.

Kanāda vāji iesāka čempionātu, ar 0:2 zaudējot Latvijai, taču turnīra gaitā sniegumu cīņās pret vājākiem pretiniekiem uzlaboja un, pateicoties Latvijas zaudējumam pēdējā mačā, iekļuva ceturtdaļfinālā, ar iegūstot ceturto vietu B grupā ar desmit punktiem. Kanāda visbiežāk ir kļuvusi par čempioni (27 reizes), pēdējoreiz to sasniedzot 2016.gadā, bet pēdējā čempionātā zaudēja somiem finālā.

Tā kā 2020.gadā Šveicē paredzētais čempionāts Covid-19 pandēmijas dēļ nenotika, pašreizējie pasaules čempioni joprojām bija somi, kuri triumfēja 2019.gadā Slovākijā. Arī grupu turnīru čempioni aizvadīja pārliecinoši, ar 17 punktiem B grupā ieņemot otro vietu. Abas izlases savā starpā tikās arī grupu turnīrā, Somijai “bullīšos” uzvarot ar 3:2. Pirms diviem gadiem finālā Somija bija pārāka ar 3:1.

Latvija čempionātu noslēdza 11.vietā. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi bija uzņēmusi 2006.gadā. 2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.