Kanāda pieveic Vāciju un nodrošina trešo vietu apakšgrupā

15/05/2018 19:20
Kanādas hokeja izlase, Sportazinas.com

Kanādas izlase pēdējā 2018. gada pasaules čempionāta grupu turnīra spēlē, gūstot pa vieniem vārtiem katrā no trešdaļām, ar 3:0 pieveica olimpisko vicečempioni Vāciju un garantēja sev trešo vietu B apakšgrupā.

Kanādieši jau 21. sekundē guva vārtus un izvirzījās vadībā. Raiens Nūdžents Hopkinss saņēma piespēli no Vācijas izlases kapteinim Denisam Zaidenbergam ripu atņēmušā Konora Makdeivida un atrada Breidenu Šenu, kurš izpildīja lielisku metienu tuvajā vārtu stūrī un panāca 1:0.

Pirmās trešdaļas turpinājumā vācieši izdarīja tikai trīs metienus pa pretinieku vārtiem, taču nosargāja savus vārtus neskartus un neļāva hokeja dzimtenes pārstāvjiem dubultot savu pārsvaru.

Otrā perioda vidū gan kanādieši guva otros vārtus un nostiprināja pārsvaru. Makdeivids pārslidoja pāri visam laukumam un teicami atstāja ripu Raienam Nūdžentam Hopkinsam, kurš izpildīja metienu no labā iemetienu apļa un panāca 2:0.

Noslēdzošās trešdaļas sākumā olimpiskie vicečempioni neizmantoja savu otro skaitlisko vairākumu un desmit minūtes pirms pamatlaika beigām tika sodīti ar vēl vienu vārtu zaudējumu. Džoels Edmunsons nogādāja ripu līdz Taisonam Džostam, kurš uzreiz meta pa pretinieku vārtiem un sagaidīja vācu vārtsarga Niklasa Treites kājsargiem.

Kanādas izlase izcīnīja trīs punktus un svinēja piekto uzvaru turnīrā, tomēr jau pirms pēdējās spēles bija zaudējusi izredzes pakāpties apakšgrupā augstāk par trešo vietu. Tas nozīmē, ka ceturtdaļfinālā hokeja dzimtenes pārstāvji tiksies ar Zviedrijas un Krievijas spēles zaudētāju.

Tikmēr olimpiskā vicečempione Vācija septiņos mačos izcīnīja divus panākumus un finišēja sestajā vietā B apakšgrupā.

Kanāda – Vācija 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Vārti: 0:20 Šens (Nūdžents-Hopkins, Makdeivids) 1:0, 28:14 Nūdžents-Hopkins (Makdeivids, Ekblads) 2:0, 48:49 Džosts (Edmunsons, Eberle) 3:0
Metieni: 30:12 (11:3, 10:7, (9:2)
Soda minūtes: 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)