Kanāda pusfinālā sagrauj Čehiju un nodrošina 2016. gada PČ fināla atkārtojumu

25/05/2019 22:29

Kanādas hokeja izlase šodien iekļuva pasaules čempionāta finālā, pusfināla duelī ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) droši apspēlējot Čehijas valstsvienību.

Uzvarētāju rindās vārtus guva Marks Stouns, Dernels Nērss, Pjērs-Liks Dubuā, Kails Tariss un Tomass Šabo, bet goda vārtus čehiem realizēja Tomass Zohorna.

Kanādas sastāvā izcilu spēli aizvadīja vārtsargs Mets Marejs, kurš atsita 40 pretinieku mestās ripas, kamēr čehu vārtu vīri Patriks Bartošaks un Pāvels Francouzs kopā atvairīja 25 metienus.

Līdz ar to finālā Kanāda spēkosies ar Somiju. Šāds fināls jau bija 2016. gadā, kad ar rezultātu 2:0 pārāki bija kanādieši. Abas komandas finālā spēlēja arī 2007. un 1994. gadā.

Stouns pirmajā periodā pamainīja ripas lidojuma virzienu, panākot 1:0, bet otrā perioda desmitajā sekundē Nērss ļoti ātri principā “ne no kā” izveidoja momentu un guva vārtus no sarežģītas pozīcijas (2:0).

Perioda turpinājumā pēc fantastiskas Džonatana Marčeso piespēles trīs vārtu pārsvaru ieguva Dubuā, bet noslēdzošajā periodā Tariss un Šabo ātros uzbrukumos panāca 5:0. Zohorna gan nedaudz vēlāk ātri ieslidoja pretinieku zonā un ar precīzu metienu panāca 1:5, taču atspēlēšanās sākās par vēlu un rezultāts spēles turpinājumā palika nemainīgs.

Kanāda pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar 1:3 zaudēja tieši Somijai, taču apakšgrupu turnīra turpinājumā nodemonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu un nākamajās sešās cīņās svinēja sešus panākumus (8:0 pret Lielbritāniju, 6:5 pret mājinieci Slovākiju, 5:2 pret Franciju, 8:1 pret ceturtdaļfinālā iekļuvušo Vāciju, 5:0 pret Dāniju un 3:0 pret savu principiālo pretinieci ASV), izcīnot 18 punktus un pēc somu neveiksmes pret vāciešiem nodrošinot pirmo vietu A apakšgrupā.

Lai gan kanādieši triumfēja savā apakšgrupā un ceturtdaļfinālā tikās pret B grupas ceturtās vietas ieguvēju Šveici, viņi tikai par mata tiesu izglābās no zaudējuma pašreizējai pasaules vicečempionei. Nomainot vārtsargu Metu Mareju pret sesto laukuma spēlētāju, Deimons Seversons palīdzēja Kanādai 0,4 sekundes līdz pamatlaika beigām panākt 2:2 un izraut papildlaiku. Turklāt Maks Stouns, gūstot savus otros vārtus mačā un nopelnot trešo punktu, jau pagarinājuma septītajā sekundē izrāva kanādiešiem uzvaru ar 3:2 un nodrošināja vietu pusfinālā.

Čehija grupu turnīrā arī izcīnīja sešas uzvaras un ieguva 18 punktus (5:2 pār iepriekšējo divu gadu pasaules čempioni Zviedriju, 7:2 pār Norvēģiju, 0:3 pret B apakšgrupas uzvarētāju Krieviju, 6:3 pār Latviju, 8:0 pār Itāliju, 8:0 pār Austriju un 5:4 pār Šveici), taču bija spiesta samierināties ar otro vietu B apakšgrupā.

Šoreiz gan čehiem palikšana otrajā vietā nāca par labu, jo, vāciešiem grupu turnīra noslēgumā pārspējot somus (4:2), Čehijai izdevās izvairīties no tikšanās ceturtdaļfinālā ar ASV un bija jāspēkojas ar Vāciju, ko viņi sakāva ar 5:1.

Kanāda pasaules čempionātos uzvarējusi 26 reizes, bet finālos neveiksmes piedzīvojusi 14 reizes. Savukārt Somijai ir divas uzvaras un astoņas neveiksmes finālos.