Kanāda un Somija trešo reizi pēc kārtas izspēlēs PČ zeltu

29/05/2022 07:16
Kanādas hokeja izlase

Šodien pasaules hokeja čempionātā Tamperē tiks aizvadītas spēles par pirmo un trešo vietu.

Vispirms plkst.15.20 cīņā par trešo vietu Čehija spēkosies ar ASV hokejistiem. ASV B grupā ar 13 punktiem finišēja ceturtā, ciešot divus zaudējumus, kamēr Čehija ar 13 punktiem un četrām uzvarām ieņēma trešo vietu šajā grupā. Savstarpējā grupas spēlē panākumu ar 1:0 svinēja Čehija. Ceturtdaļfinālā čehi stājās pretī Vācijai, uzvarot ar 4:1, bet pusfinālā ar 1:6 zaudēja Kanādai. Tikmēr ASV hokejisti ceturtdaļfināla mačā pret Šveici uzvarēja ar 3:0, bet pusfinālā ar 3:4 piekāpās mājiniecei Somijai.

Finālā, kas sāksies plkst.20.20 un būs 2021.gada fināla atkārtojums, Kanāda stāsies pretī Somijai. Somija savā mājas čempionātā tikai reizi ir zaudējusi, piekāpjoties kaimiņiem zviedriem pēcspēles metienos (2:3), un B grupā ieņēma pirmo vietu, bet Kanāda, piekāpjoties Šveicei un Dānijai, ar 15 punktiem ieņēma trešo vietu A grupā. Ceturtdaļfinālā Somijai izdevās atspēlēt divu vārtu deficītu un pārspēt Slovākiju ar 4:2, bet pusfinālā ar 4:3 pievarēt ASV, kamēr kanādieši pirmajā izslēgšanas turnīra cīņā noslēdzošajā trešdaļā atspēlēja trīs vārtu deficītu un pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja Zviedriju, bet pusfinālā ar 6:1 sagrāva Čehiju. Abas komandas divreiz tikās 2021.gada pasaules čempionātā Rīgā, kad vispirms grupā Somija bija pārāka pēcspēles metienos ar 3:2, bet finālā pie panākuma ar tādu pašu rezultātu pagarinājumā tika Kanādas hokejisti.

Jau ziņots, ka Latvijas valstsvienība B grupā Tamperē ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs ieņēma piekto vietu, finišējot desmitajā vietā čempionātā un izslēgšanas cīņās neiekļūstot. Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.