Kanāda uzņem apgriezienus un aizsūta mājās ROC komandu

03/06/2021 22:39
Kanāda pret ROC komandu

Kanādas hokeja izlase šodien pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ar 2:1 papildlaikā apspēlēja Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) vienību un sasniedza pusfinālu.

Jevgēņijs Timkins pirmos vārtus spēlē guva otrā perioda 15.minūtē, kad pirmais paspēja tikt pie atlēkušās ripas un raidīja to vārtu augšējā stūrī. Nepilnas 15 minūtes līdz pamatlaika beigām skaitlisko vairākumu Kanādas izlasē realizēja Adams Henriks.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, tāpēc abas komandas aizvadīja papildlaiku. Uzvaras vārtus papildlaika trešajā minūtē guva Endrū Mandžiapane. Dārsijs Kempers Kanādas izlases vārtos šajā mačā atvairīja 24 no 25 metieniem, bet Sergejs Bobrovskis tvēra 22 no 24 raidījumiem.

Kanāda visbiežāk ir kļuvusi par čempioni (26 reizes), pēdējoreiz to sasniedzot 2016.gadā, bet pēdējā čempionātā zaudēja somiem finālā.

Tikmēr citā spēlē Somija ar 1:0 uzveica Čehiju un kā pēdējā iekļuva pusfinālā. Uzvaru nesošo “golu” otrā perioda 13.minūtē iemeta Jere Inala. Jusi Olkinuora Somijas izlasē atvairīja visus 28 čehu metienus, bet Simons Hrubecs noķēra 23 no 24 raidījumiem.

Jau ziņots, ka šodien Vācija ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzveica Šveici, bet ASV ar 6:1 sagrāva Slovākiju. Abi pusfināli risināsies 5. jūnijā, bet cīņas par medaļām notiks 6. jūnijā. Somija pusfinālā mērosies spēkiem ar Vāciju, bet Kanāda tiksies ar ASV.