Kanāda uzvar tempu uzņēmušo Somiju (+VIDEO)

16/05/2017 23:06

Titulētā Kanādas izlase, noslēdzot pasaules čempionāta apakšgrupu turnīru, otrdien ar rezultātu 5:2 (3:1, 1:1, 1:0) apspēlēja Somiju un tagad sacensību ceturtdaļfinālā spēkosies ar Vāciju.

Spēle iesākās ļoti rezultatīvi, pirmajās piecās minūtēs komandām iemetot trīs vārtus un kanādiešiem izvirzoties vadībā ar 2:1. Spēles vidū pašreizējie čempioni jau bija priekšā ar 4:1 un turpinājumā svinēja drošu uzvaru.

Uzvarētājiem aizvadītajā mačā divus vārtus iemeta Mičs Mārners, kuram bija arī rezultatīva piespēle, bet pa reizei izcēlās Koltons Paraiko, Breidens Points un Mets Dišēns.

Tikmēr Somijas labā vārtus guva Jani Lajunens un Ate Ohtamā.

Jau pirms šī mača bija zināms, ka Kanādas izlase triumfēs B apakšgrupā un ceturtdaļfinālā tiksies ar Latviju vai Vāciju, tomēr vēl kādu laiku pat pēc spēles beigām nebija zināms, kur šis duelis notiks. Pēc tam, kad Vācija “bullīšos” pārspēja Latviju, kļuva zināms, ka kanādiešiem jau pirms ceturtdaļfināla būs jādodas no Parīzes uz Ķelni.

Kļuvuši zināmi arī pārējie ceturtdaļfināla pāri – ļoti veiksmīgu turnīru aizvadošā Šveice spēkosies ar Zviedriju, Čehija tiksies ar Krieviju, kurai pēc Latvijas zaudējuma būs jādodas ceturtdaļfinālu aizvadīt Parīzē, bet divu pagājušā pasaules čempionāta pusfinālistu cīņā tiksies ASV un Somija.

Tāpat jau pusfinālā būs iespējams Kanādas un Krievijas duelis. Ja Kanāda kļūs par pasaules čempioni, tā titulu iegūs 27.reizi un atkārtos Krievijai (PSRS) piederošo labāko rezultātu.

LETA jau vēstīja, ka A grupas noslēdzošajā mačā Latvijas izlase pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:0, 0:1) piekāpās Vācijai un atkal palika bez pasaules čempionāta ceturtdaļfināla, kurā nav spējusi iekļūt kopš 2009.gada.

A apakšgrupas kopvērtējumā ASV triumfēja ar 18 punktiem septiņos mačos, bet ar attiecīgi 17 un 16 punktiem sekoja Krievija un Zviedrija.

Vācija tika pie 11 punktiem, bet pēdējos četros mačos četrus zaudējumus piedzīvojušajai Latvijai bija desmit punkti. Sestā ar sešiem punktiem palika Dānija, pie četriem tika Slovākija, bet pie viena – Itālija, kam augstākā divīzija līdz ar to ir jāpamet.

B apakšgrupas kopvērtējumā drošu pirmo vietu ar 19 punktiem nopelnīja pašreizējā čempione Kanāda, kurai ar 15 punktiem sekoja Šveice, pie 13 punktiem tika Čehija, bet Somijai bija 11 punkti.

Tikai punktu no tās atpalika Francija, sestā ar astoņiem punktiem bija Norvēģija, bet vēl viens punkts mazāk turnīra beigās bija Baltkrievijai. Savukārt elite jāatstāj Slovēnijai, kas septiņos mačos tika pie viena punkta.

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mači notiks ceturtdien, bet izšķirošās cīņas par godalgām notiks sestdien un svētdien.