Kanāda uzvar Ziemeļamerikas derbijā un iesoļo PČ finālā

05/06/2021 16:30
Kanādas hokeja izlase

Šodien 2021. gada pasaules čempionātā hokeja Rīgā pusfināla spēlē Kanādas izlase ar 4:2 apspēlēja ASV valstsvienību, iekļūstot turnīra finālā.

Brendons Pirri kanādiešus vadībā izvirzīja jau pirmā perioda trešajā minūtē, taču Kolins Blekvels 18.minūtē vārtu priekšā laboja ripas lidojuma virzienu, panākdams neizšķirtu. Otrā perioda piektajā minūtē pirmais pie atlēkušās ripas vārtu priekšā bija Endrū Mandžiapane, kurš paspēja aizsniegties līdz ripai, kas lēni slīdēja vārtu virzienā.

Otrās trešdaļas 11.minūtē kanādieši panāca 3:1, bet Edama Henrika vārti netika ieskaitīti. Mandžiapane Kanādas izlases trešos vārtus guva pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē, Aleksandrs Čmelevskis trīs minūtes vēlāk saglabāja ASV cerības par iekļūšanu finālā, taču Džastins Denforts nepilnu pusminūti līdz pamatlaika beigām ripu raidīja tukšos vārtos.

Konors Brauns un Niks Pols izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm, bet tikpat “goli” Mandžiapanem. Dārsijs Kempers, kurš rezultatīvi piespēlēja uzvaras vārtu guvumā, Kanādas izlases vārtos atvairīja 36 no 38 metieniem. ASV, kas ar 18 punktiem uzvarēja B grupā, pēdējoreiz medaļas izcīnīja 2018.gadā Dānijā, kad mājās brauca ar bronzas godalgām. Tikmēr Kanāda vāji iesāka čempionātu, ar 0:2 zaudējot Latvijai, taču turnīra gaitā sniegumu cīņās pret vājākiem pretiniekiem uzlaboja un, pateicoties Latvijas zaudējumam pēdējā mačā, iekļuva ceturtdaļfinālā, ar iegūstot ceturto vietu B grupā ar desmit punktiem. Kanāda visbiežāk ir kļuvusi par čempioni (26 reizes), pēdējoreiz to sasniedzot 2016.gadā, bet pēdējā čempionātā zaudēja somiem finālā.

ASV izlase ceturtdaļfinālā ar 6:1 pārliecinoši uzvarēja Slovākiju, bet kanādieši papildlaikā ar 2:1 pārsteidza Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu, kas tika uzskatīta par vienu no turnīra favorītēm. Kanādas izlases līderis ar diviem vārtiem un 11 rezultatīvām piespēlēm deviņos mačos ir Konors Brauns, bet Edams Henriks, kurš guva pirmos vārtus ceturtdaļfinālā pret OKR, iekrājis 5+5. ASV valstsvienībā desmit rezultativitātes punkti (5+5) astoņās spēlēs ir Konoram Garlandam. Savainojuma dēļ ASV pusfinālā nepalīdzēja Džastins Abdelkeiders, Metjū Beniers un Entonijs Stolarcs. Savukārt Kanādas izlases pieteikumā nebija Dilons Dubē.

Abu komandas šajā pasaules čempionātā spēlēja B grupā, tāpēc tikās arī pamatturnīrā. ASV šajā mačā bija pārāka ar 5:1. Pirms diviem gadiem kanādieši pasaules čempionātā uzvaru svinēja ar 3:0. Otrā pusfināla mačā plkst.18.15 Somija “Arēnā Rīga” tiksies ar Vāciju. Spēli tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7). Zīmīgi, ka visas četras pusfinālistes pamatturnīrā spēlēja B apakšgrupā. Fināla spēle paredzēta svētdien.