Kanādai šovakar cīņā pret Latviju nevarēs palīdzēt rezultatīvais Dibuā

14/05/2018 17:02

Zvaigžņotajai Kanādas hokeja izlasei pirmdienas vakarā gaidāmajā pasaules čempionāta mačā pret Latviju nevarēs palīdzēt viens no vadošajiem uzbrucējiem Pjērs Liks Dibuā, vēsta TSN.

Abu komandu duelis B apakšgrupas ietvaros Dānijas pilsētā Herningā sāksies plkst.21.15 pēc Latvijas laika, bet cīņu tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Pašlaik 19 gadus vecais Dibuā iedzīvojies nelielā ķermeņa apakšdaļas savainojumā, tāpēc treneri nolēmuši neriskēt un cīņai pret Latviju viņš netiks pieteikts. Hokejists, kurš ikdienā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībā Kolumbusas “Blue Jackets”, šajā pasaules čempionātā piecās cīņās atzīmējies ar diviem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm, būdams otrais rezultatīvākais Kanādas izlases hokejists aiz komandas kapteiņa Konora Makdeivida.

Iepriekšējā mačā Kanāda negaidīti ar 1:5 piekāpās Somijai, bet pirmdienas treniņā vienības virknējumi tika pilnībā izmainīti.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 16 punktiem sešās spēlēs ir ASV, kam ar 13 punktiem seko Somija. 11 punktus sešos mačos guvusi Dānija, bet ceturtā ar desmit punktiem piecās cīņās ir Kanāda. Pirmajam četriniekam ar deviņiem punktiem piecos mačos seko Latvija, kamēr Vācija un Norvēģija tikušas attiecīgi pie septiņiem un trim punktiem sešās spēlēs. Savukārt Dienvidkoreja visās sešās spēlēs zaudējusi pamatlaikā un pie punktiem nav tikusi.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.