Kanādas, ASV, Austrālijas un Zviedrijas futbolistes sasniedz OS pusfinālā

30/07/2021 18:59
Zviedrijas sieviešu futbola izlase

Kanādas, ASV, Austrālijas un Zviedrijas futbolistes piektdien iekļuva Tokijas olimpisko spēļu pusfinālā. Tikai vienā cīņā viss beidzās 90 minūtēs, Zviedrijai ar 3:1 (1:1) pieveicot Japānu. Magdalēna Ēriksone rezultātu atklāja septītajā minūtē, bet 23.minūtē Mina Tanaka rezultātu izlīdzināja.

Otrajā puslaikā uz vēl diviem vārtiem Stīnas Bleksteniusas un Kosovares Asllani izpildījumā japānietes atbildēt nespēja. Pusfinālā Zviedrija 2.augustā tiksies ar Austrāliju, kas pagarinājumā ar 4:3 (1:0, 1:2, 2:1) pieveica Lielbritāniju. Lielbritānijai nelīdzēja arī trīs Elenas Vaitas gūtie vārti. Uzvaras vārtus 106.minūtē guva Samanta Kera. 101.minūtē 11 metru soda sitienu nerealizēja Lielbritānijas izlases dalībniece Kerolaina Vīra, palaižot garām iespēju izvirzīties vadībā ar 3:2. Piecu minūšu laikā pēc tam rezultāts kļuva 4:2 Austrālijas labā.

Otrā pusfinālā spēlēs abas Ziemeļamerikas pārstāves – ASV un Kanāda -, kuras abas pusfinālā iekļuva pēc 11 metru sitienu izpildes. Kanāda Riodežaneiro spēļu bronzas spēles atkārtojumā ar 0:0 (11 m – 4:3) pieveica Brazīliju. Izšķirošo sitienu realizēja Vanesa Gilesa.

ASV tikmēr ar 2:2 (2:1, 0:1, 0:0, 11 m – 4:2) apspēlēja Nīderlandi. Fifianne Mīdemā Nīderlandes labā guva abus vārtus mača laikā, bet kļūdījās pirmajā 11 metru sitienā pēc spēles. Savukārt 81.minūtē iespēju uzvarēt palaida garām nīderlandiete Līke Martensa, kura nerealizēja 11 metru sitienu. ASV izlasē izšķirošo pēcspēles sitienu realizēja Megana Rapino. Abas pusfināla spēles notiks 2.augustā, spēle par bronzu – 5., bet fināls – 6.augustā.