Kanādas futbolisti gūst ceturto uzvaru pēc kārtas PK kvalifikācijas spēlē

28/01/2022 13:47
Kanādas futbola izlase

Kanāda ceturtdien izcīnīja uzvaru 2022.gada Pasaules kausa futbolā kvalifikācijas mačā, pietuvojoties vēsturiskai iekļūšanai finālturnīrā, bet citās spēlēs pie panākumiem tika arī ASV un Meksika.

Kanāda izbraukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Hondurasu, tiekot pie ceturtā panākuma pēc kārtas. Kanādieši izvirzījās vadībā jau spēles desmitajā minūtē, kad bumbu savos vārtos raidīja Denils Maldonado.  Spēles 73.minūtē uzvarētāju pārsvaru dubultoja Džonatans Deivids. Kanāda nav piedalījusies Pasaules kausa finālturnīrā kopš 1986.gada.

Citā spēlē ASV mājas spēlē ar 1:0 (0:0) bija pārākā pār Salvadoru. Vienīgos vārtus mača 52.minūtē guva Entonī Robinsons. Savukārt Meksika ar 2:1 (2:1) izcīnīja uzvaru pār Jamaiku, pirms tam ciešot divas neveiksmes kvalifikācijas spēlēs. Pirmajam puslaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma Jamaiku vadībā izvirzīja Daniels Džonsons. Spēles 81.minūtē neizšķirtu panāca Henrijs Martins, bet jau pēc divām minūtēm uzvaras vārtus Meksikas labā guva Aleksiss Vega.

Pēc deviņām kārtām Ziemeļamerikas un Centrālamerikas zonas kvalifikācijas trešajā kārtā līdere ar izcīnītiem 19 punktiem ir Kanāda, otrajā vietā ierindojas ASV, kurai ir par vienu punktu mazāk, bet labāko trijnieku noslēdz Meksika ar 17 punktiem.