Kanādas hokejisti ar lielām grūtībām pieveic Franciju; panākums arī Krievijai

09/05/2015 16:02

Kanādas hokeja izlase sestdien vien ar lielām grūtībām Čehijā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas mačā spēja pieveikt Franciju, kamēr pie graujoša panākuma B apakšgrupas cīņā izdevās tikt Krievijai, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Kanāda – par spīti lielajam pārsvaram – ar 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) pieveica Franciju, nostiprinoties A apakšgrupas līderes godā.

Pirmās trešdaļas laikā kanādieši spēja izvirzīties vadībā ar 2:0, kad pa vārtiem guva Tailers Segīns un Džordans Eberle. Tiesa, līdz pārtraukumam Francijai vienus vārtus atguva Žiljēns Derosjē. Lai gan mača laikā pašreizējai olimpiskajai čempionei Kanādai piederēja liels pārsvars, kas atspoguļojās arī metienos pa vārtiem, tai bija lielas problēmas ar vārtu gūšanu. Vēl 38.minūtē Segīns guva savus otros vārtus mačā, panākdams 3:1, taču trešās trešdaļas ievadā Francija pusminūtes laikā panāca neizšķirtu, izceļoties Jorikam Trejē un Damjēnam Flerī.

Cīņas 50.minūtē Kanāda gan no jauna atguva vadību, vēlreiz vārtus gūstot Eberlem, kas arī izrādījās uzvaras ripa.

Vēlāk sestdien A apakšgrupas ietvaros maču aizvadīs arī Latvija, kas svarīgā duelī tiksies ar Austrija, bet vakarā Zviedrija spēkosies ar Šveici.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar piecās spēlēs maksimāli iekrātajiem 15 punktiem ir Kanāda, bet no tās par četriem punktiem atpaliek Zviedrija. Tikmēr desmit punkti tagad ir Čehijas rēķinā, bet par diviem mazāk – Šveices. Savukārt seši punkti ir Vācijai, kamēr Francija tikusi pie trim punktiem un ieņem sesto pozīciju, bet Austrija un Latvija iekrājušas pa diviem punktiem.

Tikmēr pie ļoti pārliecinošas uzvaras izdevies tikt Krievijai, kas B apakšgrupas mačā ar 7:0 (1:0, 3:0, 3:0) sagrāva Baltkrieviju.

Cīņas rezultātu desmitajā minūtē atklāja Krievijas izlases kapteinis Iļja Kovaļčuks, kas bija vienīgais vārtu guvums pirmajā trešdaļā. Tiesa, nākamajos divos periodos krievi pamatīgi apspēlēja Baltkrieviju, gūstot sešus bezatbildes vārtus un izcīnot graujošu uzvaru.

B apakšgrupas kopvērtējumā līderes ar 12 punktiem piecās spēlēs ir ASV un Krievija, bet desmit punkti ir Baltkrievijai. Deviņus punktus četros mačos tikmēr iekrājusi Somija, kamēr septiņi ir Slovākijai. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem ieņem Norvēģija, bet vienu punktu izcīnījusi Dānija. Savukārt Slovēnija piecās spēlēs pie punktiem vēl nav tikusi.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.