Kanādas junioru izlasē startējušais airētājs Simpsons pārstāvēs Latviju

19/06/2023 14:48
Nokopēts
Airēšana

Kanādas airētājs Viljams Simpsons, kurš nolēmis pārstāvēt Latviju, varēs ne tikai sasniegt augstus rezultātus Latvijai, bet arī dalīties ar pieredzi ar latviešu airētājiem, sarunā ar aģentūru LETA atzina Latvijas Airēšanas federācijas (LAF) prezidente Gunta Vlasenko.

Nedēļas nogalē Latvijas airētāju atlases sacensībās pasaules U-23 čempionātam startēja arī kanādietis Simpsons, kurš turpmāk pārstāvēs Latviju, un, kā atklāja Vlasenko, sportists pats sazinājies ar LAF, interesējoties par iespēju turpmāk pārstāvēt Latviju.

“Viņš pats mūs atrada, atsūtīja savus rezultātus un lūdza, vai es kā federācijas prezidente varu līdzēt. Viņam ir dubultpilsonība un viņš ir nomināli otrais Kanādā starp airētājiem savā vecumā, tāpēc arī viņa iespējas tikt un kaut ko izcīnīt no Latvijas būtu daudz lielākas nekā no Kanādas,” stāstīja Vlasenko. “Tas noteikti ir labs ieguvums Latvijas sportam, ka sportisti nevis brauc projām, bet gan kāds grib atgriezties pie mums.”

LAF prezidente uzsvēra, ka Simpsons arī var palīdzēt Latvijas airētājiem, daloties savā pieredzē, kas gūtā citādākos apstākļos nekā Latvijā. “Viņam ir pavisam cita treniņu programma kā sagatavoties, cita airēšanas skola. Mūsu sportisti, trenējoties kopā ar viņu, arī no tā var tikai iegūt,” izcēla Vlasenko.

Nedēļas nogalē atlases sacensībās Simpsons ierindojās otrajā pozīcijā. Vlasenko norādīja, ka pirmās vietas ieguvējs pasaules meistarsacīkstēs startēs vieniniekos, bet otrās un trešās vietas īpašnieki sacentīsies divniekos. “Mums bija atlases sacensības uz pasaules U-23 čempionātu, kurās viņš bija otrais. Tas nav labi, jo, ja esi izcils, tad jābūt izcilam jebkurā brīdī. It kā viņam tā bija nepazīstama distance, taču arī pasaules čempionātā tā būs nepazīstama. Tajā pašā laikā man arī ir prieks, ka Latvijas sportistam izdevās būt pirmajam,” teica LAF prezidente.

Tuvākajā laikā paredzētas sacensības Lietuvā, kurās startēs Latvijas airētāji. Tajās piedalīsies arī Simpsons, kurš sacentīsies divniekos kopā ar Kristu Tomasu Krūmiņu, kurš atlasē finišēja trešais.  “Viņi piedalīsies sacensībās Lietuvā, lai saprastu, kā viņiem kopā ies un kāds būs rezultāts. No federācijas varējām viņiem iedot labāku laivu, bet, ja labi sanāks, tad esam vienojušies, ka igauņi mums izīrēs vēl klasi augstākas kvalitātes laivu, lai varētu sasniegt vēl labākus rezultātus,” atklāja Vlasenko.

Tāpat Vlasenko uzsvēra, ka Simpsons ir ieinteresēts sadarboties ar Latvijas Airēšanas federāciju. “Viņš pat ir piedāvājis Latvijas airētājiem doties uz Kanādu. Arī viņa kanādiešu treneris komunicē ar mani. Viņi ir ļoti atvērti un ieinteresēti veidot sadarbību, piemēram, braukt uz nometnēm šeit,” viņa stāstīja.

Simpsons pirms četriem gadiem Kanādas komandas sastāvā startēja pasaules junioru čempionātā, kurā četriniekos ierindojās desmitajā pozīcijā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.83
3.83
1.71
2.62
3.63
2.52
1.43
4.5
7.5
1.17
7.5
17
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām