Kanādas un Austrālijas sportisti nestartēs Tokijas OS

23/03/2020 09:16

Koronavīrusa izplatības dēļ Kanāda un Austrālija atsaukusi dalību 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs un paraolimpiskajās spēlēs, ziņo CNN.

“Šis lēmums attiecas ne tikai uz sportistu veselību, bet arī uz visas sabiedrības veselību. Ar Covid-19 un ar to saistītajiem riskiem mūsu sportistiem, kā arī viņu ģimeņu un visas Kanādas kopienas veselībai un drošībai, uzskatām, ka sportisti nevar turpināt trenēties šīm sacensībām. Faktiski tas ir pretrunā ar sabiedrības veselības ieteikumiem, kurus mēs aicinām ievērot visiem kanādiešiem,” rakstīts Kanādas olimpiskās komitejas paziņojumā.

“Skaidrs, ka olimpiskās spēles nevar sākties šī gada jūlijā. Mūsu sportisti ar pozitīvu attieksmi ir trenējušies un turpinājuši gatavoties, bet stress un neziņa viņiem ir bijis liels izaicinājums,” paziņo Austrālijas olimpiskā komiteja.

2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm vajadzētu norisināties no 24. jūlija līdz 9. augustam.

Šobrīd Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktas ir teju visas pasaules sporta sacensības, ieskaitot tādus prestižus turnīrus kā Nacionālā hokeja līga (NHL) un UEFA Čempionu līga. Atcelts arī, piemēram, šogad paredzētais Eiropas čempionāts futbolā un pasaules čempionāts hokejā.

Latvijā oficiāli šobrīd ir konstatēti 139 koronavīrusa gadījumi, no kuriem viens cilvēks ir izārstējies. Mirušo pagaidām mūsu valstī vīrusa dēļ nav. Pasaules veselības organizācija (WHO) pavēstījusi, ka Eiropa šobrīd ir vīrusa epicentrs.

Savukārt Kanādā konstatēti 1470 saslimšanas gadījumi. 114 cilvēki izārstējušies, bet 20 – miruši. Tikmēr Austrālijā ar vīrusu ir saslimuši 1709 cilvēki, no kuriem 88 izārstējušies, bet septiņi miruši.

Vissmagākā situācija ir Ķīnā un Itālijā. Ķīnā, kas ir vīrusa izcelsmes valsts, ir 81 093 saslimšanas un 3270 nāves gadījumi, kamēr Itālijā ir 59 138 saslimšanas un 5476 nāves gadījumi. Pasaules veselības organizācija (WHO) nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropa šobrīd ir vīrusa epicentrs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Jaks
15/10/2021 19:24

Jakam desmitais punkts, Bukarta vārti neglābj “Admiral” no zaudējuma

Šovakar latviešu aizsarga Jāņa Jaka pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība “Sochi” ar 2:4 zaudēja Čeļabinskas “Traktor”. Lai arī Soču komanda jau sestajā minūtē nonāca iedzinējos pēc Tomaša Hikas vārtu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…