Kanādas un Šveices izlases sagrauj savus pretiniekus

30/05/2021 18:49
Kanādas hokeja izlase

Kanādas un Šveices vīriešu hokeja izlases svētdien Rīgā svinēja pārliecinošas uzvaras pasaules čempionāta spēlēs. Kanāda “Arēnā Rīga” B apakšgrupas duelī ar rezultātu 7:1 (4:0, 2:1, 1:0) pieveica Itāliju, liekot Latvijai atkāpties uz sesto vietu grupā.

Spēles pirmajā periodā kanādieši nepilnu desmit minūšu laikā guva četrus vārtus, izceļoties Koulam Perfeti, Endrū Manjapanem, Trojam Stečeram un Edamam Enrikem. Četras ripas ielaidušu Džastinu Facio vārtos nomainīja Dāvide Fadāni, kurš turpmākajā cīņas gaitā kapitulēja par reizi mazāk nekā komandas biedrs. Otrajā periodā Andželo Mikeli vienus vārtus atguva, taču kanādieši atbildēja ar diviem – precīzi bija Manjapane un Maksims Komtuā. Trešajā trešdaļā punktu Kanādas izlases uzvarai pielika Brendons Pirri.

Rezultatīvākie kanādiešiem ar četriem punktiem bija Manjapane un Konors Brauns, kurš asistēja četros vārtus guvumos. Vārtsargs Edins Hils atvairīja 13 no 14 metieniem. B grupas pirmajā vietā ar 13 punktiem piecās cīņās ir Somija, 12 punkti ir ASV, bet desmit punkti sešās cīņās un trešā vieta ir Kazahstānai, tālāk ar deviņiem punktiem piecās un sešās spēlēs seko Vācija un Kanāda. Latvija ar astoņiem punktiem piecās spēlēs ir sestā, tālāk ar pieciem punktiem sešos dueļos ir Norvēģija, kamēr Itālija visās sešās cīņās palikusi bešā.

Tikmēr Šveice Olimpiskajā sporta centrā A apakšgrupas duelī ar 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) guva virsroku pār Baltkrieviju. Šveice jau 36.sekundē atklāja mača rezultātu un katrā no periodiem guva pa diviem vārtiem. Divas ripas Baltkrievu cietoksnī raidīja Joēls Vermins, bet pa reizei pretiniekus sarūgtināja Kristofers Bertšči, Svens Andrigeto, Gregorī Hofmans un Fabriss Hercogs.  Šveices izlases vārtsargs Leonardo Dženoni neitralizēja visus 20 baltkrievu metienus.

Ar 12 punktiem piecos mačos A grupas vadībā ir Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda un Slovākija, kurām ar tikpat punktiem sešās cīņās seko Šveice. Pirmo četrinieku ar astoņiem punktiem piecos dueļos noslēdz Čehija, bet tikpat punktu sešās spēlēs ir Dānijai, Zviedrija piecās cīņās tikusi pie sešiem punktiem, bet Baltkrievijai un Lielbritānijai ir pa četriem punktiem sešos dueļos.