Kanteram un Folam pie mošejas Bostonā centušies uzbrukt turku emigranti

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” centra spēlētājiem Enesam Kanteram un Tako Folam pie kādas mošejas Bostonā centušies uzbrukt turku emigranti, pavēstījis Kanters.

Kā zināms, Kanters ir aktīvs Turcijas prezidenta Tajipa Erdoana kritiķis. Tieši šī iemesla dēļ viņam ir liegta iespēja ieceļot savā dzimtajā Turcijā. ASV netrūks Erdoana atbalstītāju, kuri pēc Kantera stāstītā centušies uzbrukt viņam un Folam.

“Es daru svarīgu darbu, runājot par cilvēku tiesībām,” medijs ESPN citē Kanteru. “Stāstu par demokrātiju, vārda brīvību, reliģiju un taisnīgumu. Tādēļ, ka par to runāju, esmu pelnījis draudus? Man nav problēmu nodrošināt sev apsardzi 24/7, taču šīs problēmas ir lielākas par mani un basketbolu.”

Kanters sociālajā tīklā “Twitter” ievietoja video, kurā kādi vīrieši komunicē turku valodā un filmē abus basketbolistus. “Šie turku cilvēki mums mēģināja uzbrukt. Es saku, Amerika, tas ir traki, vai ne? Pēc pirmā treniņa mēs ar Tako devāmies uz mošeju, jo tā atradās ļoti tuvu mūsu treniņu zālei. Devāmies lūgt Dievu, taču, kad gājām prom, ārā mūs gaidīja divi puiši – viņi kliedza un lamājās.”

“Diezgan traki, jo šī ir Amerika,” turpināja Kanters. “Mums būtu jābūt iespējai pilnīgā drošībā doties uz mošeju un lūgt, bet kas tāds ar mani atgadījās pirmo reizi. Paskatījos uz Tako un teicu – neuztraucies, es tikšu galā, ar mums viss būs kārtībā! Mēs tikai gaidījām “Uber” taksometru, bet situācija bija nepatīkama.”

“Nezinu, vai viņi bija mošejā un lūdza. Viņi mūs tikai gaidīja ārpusē un lamājās. Viens no viņiem teica, ka esmu nodevējs, jo es runāju par šīm problēmām. Žēl, ka debitantam Tako bija tas jāpārcieš. Viņš noteikti jutās slikti, bet es biju nobijies. Ja nu viņi darītu kaut ko vairāk? Gribēju savu komandas biedru pasargāt,” atzina Kanters.

Kanters šovasar pievienojās “Celtics” vienībai, jo nespēja vienoties par turpmāko sadarbību ar vienu no spēcīgākajām Rietumu konferences komandām Portlendas “Trail Blazers”. Tajā viņš nonāca pagājušajā sezonā, kad izrādījās nevajadzīgs Ņujorkas “Knicks” komandai.

Savukārt Fols ir 231 centimetru garš šogad draftā neizvēlēts centra spēlētājs, ar kuru “Celtics” vasarā noslēdza minimālo līgumu. Ja viņš nākamsezon tiks pie spēles laika NBA, kļūs par dalīti visu laiku garāko līgas spēlētāju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par