Kanters: Kad kļūšu par ASV pilsoni, varbūt nomainīšu arī savu vārdu

Eness Kanters, sportazinas.com
Eness Kanters | Foto: Tim Bradbury

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Bostonas “Celtics” centrs atklājis, ka nākotnē varētu nomainīt savu vārdu uz “amerikāniskāku”.

Jau ziņots, ka basketbolistam ir problēmas ar Turcijas valdību, jo viņš nav kautrējies kritizēt to publiski. Sekas tam ir dramatiskas, jo no tā cieš visa viņa ģimene. Pēc Kantera stāstītā tiek izsmieti un apvainoti ne tikai viņa radinieki, bet arī draugi, kā arī Turcijā netiek rādītas NBA spēles ar Kantera dalību.

Basketbolists pēc diviem gadiem būs tiesīgs iegūt ASV pilsonību, ko viņš arī plāno īstenot. “Kļūšu par ASV pilsoni un, patiesību sakot, domāju arī nomainīt savu vārdu uz “amerikāniskāku”. Vēl neesmu izlēmis, bet par to domāju,” medijam TMZ sacīja Kanters.

27 gadus vecais turku basketbolists Kanters, kurš nesaskaņu dēļ ar Turcijas prezidentu Tajipu Erdoanu vairs nedrīkst apmeklēt šo valsti, aizvadītajā sezonā 67 regulārā čempionāta cīņās Portlendas “Trail Blazers” un Ņujorkas “Knicks” sastāvā sakrāja vidēji 13,7 punktus un 9,8 atlēkušās bumbas, bet 16 “play-off” dueļos viņam 11,4 punkti un 9,6 bumbas zem groziem.

Kanters pirms došanās uz Portlendu bija Kristapa Porziņģa komandas biedrs “Knicks” rindās. Abi spēlētāji gan šo komandu ir atstājuši, taču laikā, kad spēlēja kopā, bija labi draugi. Šovasar Kanters nevarēja vienoties ar “Trail Blazers” par turpmāko sadarbību, tādēļ izlēma pievienoties “Celtics”.

Kanters savas dzimtās valsts prezidentu nav kautrējies kritizēt publiski, saucot viņu par “mūsdienu Hitleru” un “diktatoru”. Zīmīgi, ka viņš nedrīkst sazināties arī ar saviem radiniekiem Turcijā. “Ja policija atrastu kaut vienu ziņu, epastu vai neatbildētu zvanu no manis, ģimene sēdētu cietumā. Viņiem bija jāpaziņo Turcijas valdībai, ka no manis atsakās un tad viņiem neviens vairs neko neteica, un līdz ar to šobrīd es nedrīkstu ne tikai ierasties Turcijā, bet arī komunicēt ar tuviniekiem. Ja tas notiktu, viņi tiktu izspiegoti un tas būtu ļoti bīstami,” iepriekš atklāja basketbolists.

Kanters: Ja mana ģimene mēģinās ar mani sazināties, viņi sēdēs cietumā

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par