Kanters nepaliek atbildi parādā uz “Fenerbahce” agresīvo paziņojumu: Viņi tāpat mani nevar atļauties

20/07/2020 08:21

Turcijas basketbola grands Stambulas “Fenerbahce” nācis klajā ar agresīvu paziņojumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” centra Enesa Kantera virzienā, taču basketbolists nav palicis tam atbildi parādā.

Jau ziņots, ka basketbolistam ir problēmas ar Turcijas valdību, jo viņš nav kautrējies kritizēt to publiski. Sekas tam ir dramatiskas, jo no tā cieš visa viņa ģimene. Pēc Kantera stāstītā tiek izsmieti un apvainoti ne tikai viņa radinieki, bet arī draugi, kā arī Turcijā netiek rādītas NBA spēles ar Kantera dalību.

Nesen pazīstamā basketbola apskatnieka Bila Simonsa podkāstā Kanters atklāja, ka viņš jau piecus gadus nav ticies vai runājis ar saviem ģimenes locekļiem, kā arī viņa vecāku mājā Turcijā esot bijis policijas reids, kurā radiniekiem tika konfiscētas elektroniskās ierīces un tika pārbaudīts, vai nav notikusi saziņa ar Enesu.

Šo seku iespaidā Kanters nolēmis pieņemt ASV pilsonību. Viņam arī ir aizliegums ieceļot Turcijā.

“Fenerbahce” vakar paziņoja, ka klubam nepatika Kantera ieraksti sociālajos tīklos. “Mūsu vienība vairs nevēlas veidot ar šo personu nekādas attiecības. Viņa vārds ir saistīts ar teroristu organizācijām un mūsu kluba durvis tādiem cilvēkiem kā viņš ir aizvērtas uz mūžiem.”

Kantera ģimenei nekad nav bijusi saistība ar terorismu un tā ir tikai Turcijas valdības veidot propaganda.

Basketbolists atbildēja “Fenerbahce” komandai lakoniski: “Neuztraucieties, jūs tāpat mani nevarat atļauties, tā kā es nebraukšu uz jūsu klubu!”

Kanters arī licis noprast, ka šādi paziņojumi ne tikai no “Fenerbahce”, bet arī no citām organizācijām un personām ir tikai tādēļ, ka tiem nav citu variantu un ka ir iedvestas bailes no Turcijas valdības. To kritizējot, var rasties milzīgas problēmas – līdzīgi kā Kanteram. Viņš arī sarunā ar Simonsu izteicās, ka citi turku NBA spēlētāji ar viņu nerunā, jo baidās no problēmām, kas tādējādi varētu sagaidīt Turcijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 08:12

Nepārspējamais Vestbruks kļūst par visu laiku labāko “triple-double” vācēju, Bertāns “uguņo” pēdējā ceturtdaļā komandas neveiksmē (VIDEO)

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet Rasels Vestbruks kļuva par “triple-double” bagātāko spēlētāju līgas vēsturē, viņu pārstāvētajai Vašingtonas “Wizards” ciešot…