Kanters saņēmis nāves draudus no Turcijas prezidenta aizstāvjiem

Eness Kanters
Eness Kanters | Foto: Bostonas "Celtics"

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” centrs saņēmis nāves draudus no Turcijas prezidenta Tajipa Erdoana aizstāvjiem.

Kanters sociālajos tīklos publicējis ekrānšāviņus, kur redzams, ka viņam Turcijas pilsoņi izteikuši nāves draudus – viņi solījuši Kanteru nošaut un nogriezt viņa galvu.

“Drīzumā pasaule sapratīs, kāds briesmonis, tu, Erdoan, esi!” raksta Kanters. “Nāves draudu izteikšana opozīcijai, nevainīgu cilvēku sūtīšana cietumā un sadarbošanās ar teroristu organizācijām ir nostāšanās pret savu valsti. Man nav bail!”

Jau vairākus gadus basketbolistam ir problēmas ar Turcijas valdību, jo viņš nav kautrējies kritizēt to publiski. Tam ir dramatiskas sekas, jo no tā cieš visa viņa ģimene, tostarp tika apcietināts Kantera tēvs, kurš it kā bija sadarbojies ar teroristu organizācijām, taču tā bija tikai Turcijas valdības interpretācija par to, ka Kanters atbalsta opozīciju un nav Erdoana režīma piekritējs. Ar teroristu organizācijām viņam nav bijis nekāds sakars.

Pēc Kantera stāstītā tiek izsmieti un apvainoti ne tikai viņa radinieki, bet arī draugi, kā arī Turcijā netiek rādītas NBA spēles ar Kantera dalību.

Nesen pazīstamā basketbola apskatnieka Bila Simonsa podkāstā Kanters atklāja, ka viņš jau piecus gadus nav ticies vai runājis ar saviem ģimenes locekļiem, kā arī viņa vecāku mājā Turcijā esot bijis policijas reids, kurā radiniekiem tika konfiscētas elektroniskās ierīces un tika pārbaudīts, vai nav notikusi saziņa ar Enesu.

Šo seku iespaidā Kanters nolēmis pieņemt ASV pilsonību. Viņam arī ir aizliegums ieceļot Turcijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par