Kāpēc “Dinamo” nepalaida Indraši uz Ķīnu?

Miks Indrašis, sportazinas.com
Rīgas "Dinamo" kapteinis Miks Indrašis Foto: Dinamo Rīga, R.Volonts

Piedāvājums no “dzelzs Maika” trenētās komandas patiešām bija un to neviens necenšās noslēpt. “Kunlun” vienības menedžmentam pietuvinātais latvietis Raitis Pilsētnieks pat pauda, ka ne jau par pliku “paldies” Indraši aizvestu prom no dzimtās Rīgas.

Kompensācijas lielums esot bijis mērams “divu labu spēlētāju” vērtībā. Ja zinam, ka līdz sezonas beigām, rupji rēķinot, palikuši pieci mēneši, bet labākie “Dinamo” leģionāri pelna nedaudz virs 200 tūkstošiem eiro, tad sanāk, ka vismaz 100 000 eiro ķīnieši Rīgai ir piedāvājuši.

Arī hokejists nav bijis pret pārmaiņām. Jau pēdējās pāris vasaras Miks veras citu komandu virzienā, bet visu līdz šim sarežģījis “ierobežoti brīvā aģenta” statuss. Miks arī nav gausies, jo līgums Rīgā viņam bija ļoti labs un arī šovasar, neskatoties uz blāvo sezonu aiz muguras, tehniskais uzbrucējs dabūja nelielu algas pielikumu, jo to paredz KHL nolikums. Tas gan iekost lūpā licis kluba maciņa turētājam, kurš gan vēlējās maksāt mazāk, bet noteikumi paliek noteikumi…

Sūdzēties Indrašim būtu grēks un viņš arī to nedara. Runā, ka “Dinamo” viņš ir apmaksātākais hokejists. Tagad arī kapteinis, tādēļ dzirdēt no viņa: “jā gribu prom” – neizdosies.

Miks Indrašis, sportazinas.com
Miks par dzīvi Rīgā nesūdzas un ir pozitīvi noskaņots
Foto: Dinamo Rīga, R.Volonts

Tomēr, vairāk kā skaidrs, ka Indrašis bija ļoti tuvu pārejai uz Pekinas vienību. To apliecināja arī Ķīnas puse – līgums uz diviem gadiem mutiski ar Mika aģentu bija jau saskaņots. Stop krānu novilkusi “Dinamo” vadība. Neko darīt – Miks noplāta rokas. Vismaz viņš atkal zina – interese par viņa pakalpojumiem KHL tirgū ir un skaidrs, ka aģents pavasarī ar gribētājiem varēs runāt daudz brīvāk, jo “Dinamo” vairs nebūs tiesības uz viņu. Iespējams ar ķīniešiem sarunāts, ka pie darījumu galda atgriezīsies pirms pasaules čempionāta…

Pirms sezonas rēķināju, ka gribētājiem Indrašis varētu izmaksāt pat pusmiljonu kompensācijā, bet ņemot vērā, ka Indrašis gaidāmo vasaru sagaidīs bez birkas “ierobežoti” brīvais, šobrīd varēja būt “Dinamo” pēdējā iespēja atgūt daļu no investīcijas. Tādēļ Mika nepalaišana ir divtik savāda.

Iepriekš “Dinamo” patrons Juris Savickis bija deklamējis, ka “Dinamo” ražo miljonārus. Rīgas komanda gan pati miljonu maksājusi hokejistam, kurš tajā brīdi par tādu jau sevi varēja saukt arī bez “Dinamo” finansiālās palīdzības. Savickis to vairāk bija domājis, ka Rīgas komanda ir kā tramplīns uz bagātāku Krievijas komandu aplokiem. To izmantojuši vairāki bijušie “dinamieši” – Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš, kuri ar no Krievijas atvestajiem dolāriem sildījuši vietējo ekonomiku. Savickis ar lepnumu šim sarakstam varēja pieskaitīt arī Indraši, tomēr šoreiz šāds lēmums viņu nostādītu neapskaužamā situācijā…

Miks Indrašis, sportazinas.com
Šīs sezonas retie prieka brīži, vienmēr ar Indraši epicentrā
Foto: Dinamo Rīga, R.Volonts

No malas var likties dīvaini, ka pārliecinoši pēdējās komandas uzbrucējs netiek palaists uz ambiciozo Ķīnas komandu, kas cīkstēsies par Gagarina kausu. “Dinamo” vēl par to varēja nopelnīt, bet nejau par to ir stāsts… Arī komandas galvenais treneris/ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns cilvēciski ļoti labi saprata Miku, jo šādas iespējas apkārt nemētājas. Ģirts neesot bijis kategoriski pret, tomēr ar darba devējiem saliekot kopā visus plusus un mīnusus tika nolemts no darījuma ar ķīniešiem atteikties.

Ankipāns bija arī Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ierakumos, kad kopā ar Pēteri Skudru abi štukoja kā Miku dabūt uz Krieviju. Ankipāns neskrien ar galvu sienā un saprot, ka šogad nekāds “play-off” komandai nespīd. Pastāv tikai nākamā spēle un smags darbs. Vai to var darīt bez Mika, zinot, ka tulīt atpakaļ ir Dārziņš? Uz sezonas beigām nopirkt vēl kādu labu meistaru? Protams, ka varēja, jo globāli jau nekas nemainīsies…

“Dinamo” šogad ir iebraukuši auzās. Tā gadās. Neveiksmīgais sezonas sākums, traumas, komplektācija. Zvaigznes bija sastājušās tik neveiksmīgi kā nekad agrāk. Vēl jubilejas sezona. Un mēs zinām, cik ļoti turnīra organizētāji mīl apaļas jubilejas un tām pieguļošos pasākumus. Puiši cīnījās, komandas vadība mēģināja rast risinājumus, mainīt treneru korpusa sastāvu, atlaist un pieņemt leģionārus. Jau esot pavisam dziļā bedrē, komanda sākusi krāt punktus, ar neizšķirtiem, zaudējumiem pagarinājumos… Mērķis ir viens – nepalikt pēdējā vietā.

Miks Indrašis, sportazinas.com
Indrašis ved savu komandu kaujā
Foto: Dinamo Rīga, R.Volonts

KHL varas gaiteņos attieksme pret “Dinamo” ir maķenīt mainījusies. Līdz ar jauno prezidentu, vairāk sākts runāt par biznesu un pelnīšanu. Ja ne par pelnīšanu, tad par izvairīšanos no lieliem zaudējumiem. Klubiem jāiemācās pašiem piesaistīt sponsorus un izdzīvot, bet mēs labi zinām no kurienes pildās budžets.

Ja “Dinamo” pirmajos gados bija kā baltais zvirbulēns, kas Krievijas hokeja virtuvē ienes eiropeiskas vēsmas, tad tagad “Dinamo” ne ar ko nav labāks par citiem biedriem.

Atcerēsimies, ar ko rīdzinieki pārsteidza KHL – ar izcilu mārketingu, pilnām tribīnēm, konkurētspējīgu sastāvu par ierobežotiem līdzekļiem. “Dinamo” bija līgas pozitīvais piemērs, bet gadiem ejot, citi no mums ir paņēmuši labo un aizsteigušies garām. Arī PSRS plīvurs lēnām tiek no KHL vārda novilkts. Rīgas “Dinamo” vērtība ir samazinājusies. Jā, iepriekš rīdzinieki KHL, kā produktam, deva pievienoto vērtību, tad tagad par mums mazliet smīkņā… Jo nav rezultāta. Grūti Ankipāna puikas nosaukt par peramajiem zēniem, bet turnīra tabula nemelo.

Dinamo, KHL, sportazinas.com
Foto: Dinamo Rīga, R.Volonts

Palasot komentārus Krievijas sporta portālos top skaidrs, ka neviens sevi cienošs “eksperts” Rīgas komandai nākotni KHL neredz. Un tam nepalīdz KHL vadības jaunie baušļi – komandas tiks izslēgtas no līgas vadoties pēc sportiskajiem rezultātiem un vēl citu faktoru kopuma.

“Dinamo”, principā, pieder KHL līgai. Vai līgai mēs esam vajadzīgi? Arvien mazāk un mazāk. Savicka kontakti un spēja piesaistīt naudu gadu no gada ir apbrīnojama, bet vairāk kā skaidrs, ka nākamgad tas būs vēl grūtāk. No līgas, visdrīzāk, atvadīsies Hantimansijskas “Yugra” un Bratislavas “Slovan”. Slovākiem tika dots laiks, lai paši sava tirgū nopromoutē KHL kā vērtīgu preci un piesaista papildus sponsorus, jo arī “Slovan” pastāv no draudzīgās Krievijas naudas. Bet rezultāts būs līdzīgs kā Prāgas “Lev” gadījumā, kas pat tika līdz Gagarina kausa finālam, bet no KHL atvadījās dēļ impotences piesaistīt vietējo valūtu.

Kāds tam visam sakars ar Indraši un Ķīnu? Gluži vienkāršs – Savicka un Co vēstījums līgai – mēs nepadodamies, cīnamies līdz pēdējam, negribam būt pēdējie! Ja palaižam savu labāko hokejistu prom, tad iespaids skaidrs – Rīga izkārusi balto karogu! Nē, to “Dinamo” nepieļaus, bet darīs visu, lai atlikušajā sezonas daļā mēģinātu kost visiem pēc kārtas un atgūt savu labo tēlu. Vismaz, lai pēc sezonas saka – redz, puiši bija tādā bedrē, bet saņēmās un sezonas beigas aizvadīja godam – dodam viņiem vēl padsmit miljonus un 11.iespēju!

 

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar