Karapass pārņem vadību “Giro d’Italia” kopvērtējumā, Neilands atkal ārpus TOP 100

Ričards Karapass, sportazinas.com
Foto: Movistar Team

Ekvadoras riteņbraucējs Ričards Karapass sestdien prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” 14.posmā guva uzvaru un kopvērtējumā kļuva par jauno līderi.

Sestdienas posmā riteņbraucējus sagaidīja smags brauciens, kas atradās 4 000 metru virs jūras līmeņa ar pieciem kāpumiem. Lielākajā no tiem bija jāveic 10,5 kilometri ar vidējo kāpuma leņķi 9,8%. Visveiksmīgākais tajā izrādījās 25 gadus vecais Karapass (“Movistar”) no konkurentiem atrāvās šī brīža velobrauciena lielākā kalna laikā, veicot izšķirošo izrāvienu. Tikmēr britu riteņbraucējs Saimons Jeitss (“Mitchelton-Scott”) pēdējā kilometrā spēja pakāpties uz otro vietu, bet no uzvarētāja viņu šķīra viena minūtes un 32 sekundes.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa titulētais itālis Vinčenco Nibali (“Bahrain Merida”), kurš zaudēja vēl papildus 22 sekundes.

Vienīgais latviešu riteņbraucējs šajā tūrē Krists Neilands (“Israel Cycling academy”) posmu noslēdza 118.vietā, no uzvarētāja atpalikdams teju pusstundu.

“Es smagi strādāju, lai sasniegtu šo rezultātu, un tagad mani sapņi ir piepildījušies,” laimīgs par uzvaru bija Karapass.

“Pašsajūta šorīt bija laba, un es zināju, ka trases augstums ir piemērots manam braukšanas stilam,” sacensību 14.posmu komentēja ekvadorietis. “Iegūtās 30 sekundes pirmspēdējā kāpumā bija gana, lai turpinājumā es spētu atrauties no konkurentiem.”

Savukārt iepriekšējais sacensību kopvērtējuma līderis slovēnis Jans Polancs (“UAE-Team Emirates”) pirmspēdējā kalnā krietni zaudēja sāncenšiem un kopumā šīs dienas posmā atpalika par gandrīz astoņām minūtēm, tādējādi noslīdot uz septīto vietu kopvērtējumā.

Kopvērtējumā vadību ieguvis Karapass, kurš par septiņām sekundēm apsteidz slovēni Primožu Rogliču no “Jumbo-Visma”. Uz trešo vietu pakāpies Nibali, kurš Karapasam zaudē vienu minūti un 47 sekundes.

Savukārt Neilands kopvērtējumā atrodams 102.vietā, līderim zaudējot vienu stundu 49 minūtes un vienu sekundi. Jauno braucēju ieskaitē viņš ir 24.vietā.

Neilands “Giro d’Italia” velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Debiju viņš piedzīvoja pērn, kad kopvērtējumā izcīnīja 73.vietu, bet jauno braucēju konkurencē – 16.pozīciju. Augstāko vietu viņš izcīnīja 11.posmā, kurā bija trīsdesmitais, bet šogad vienā etapā jau pārspēja savu rekordu, ieņemot 28.pozīciju individuālajā braucienā.

Šī gada “Giro d’Italia” velobrauciens 21 posma garumā ilgs līdz 2.jūnijam. Šogad prestižās sacensības notiek jau 102.reizi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par