Karašausks gūst virslīgas sezonas pirmo “hat-trick” liepājnieku pārliecinošā uzvarā pār debitantiem no Valmieras

08/04/2018 18:17

Rezultatīvais “Liepāja”/”Mogo” komandas kapteinis Artūrs Karašausks svētdien guva trīs vārtus, palīdzot Kurzemes komandai “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas otrās kārtas spēlē mājās ar rezultātu 4:0 (1:0) uzvarēt jaunpienācēju “Valmiera Glass”/ViA.

Karašausks, kurš pērn ar desmit gūtiem vārtiem bija rezultatīvākais vietējais futbolists virslīgā, kļuvis par pirmo, kurš šajā sezonā izcēlies ar trim precīziem sitieniem jeb “hat-trick”.

Viņš spēles rezultātu atklāja jau mača trešajā minūtē, bet otrajā puslaikā izcēlās arī spēles 56. un 83.minūtēs. Pa vidu šiem vārtu guvumiem precīzs bija arī Jānis Ikaunieks, kurš 78.minūtē panāca 3:0 mājinieku labā.

Pērn Karašausks bija starp trim pretendentiem uz 2017.gada Latvijas labākā futbolista titulu, ko beigās ieguva vārtsargs Andris Vaņins. Tāpat Karašausks pērn guva divus vārtus Latvijas kausa finālā, palīdzēdams “Liepāja”/”Mogo” komandai iegūt trofeju, kā arī ar precīzu sitienu atbildes mača pēdējās sekundēs ieveda vēju pilsētas vienību UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā. Neskatoties uz rezultatīvo sniegumu, Karašausks netika izsaukts uz Latvijas futbola izlases spēlēm, jo viņam jau vairākus gadus bija nesaskaņas nu jau ar bijušo izlases galveno treneri Aleksandru Starkovu.

Liepājnieki izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs, kļūstot par kopvērtējuma līderi.

Pirmajā kārtā liepājnieki izcīnīja dramatisku uzvaru 1:0 pār “Riga”, kamēr valmierieši pirmajā augstākās līgas spēlē pēc 15 gadu pārtraukuma ar 1:3 atzina “Ventspils” pārākumu.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā spēlē RFS komanda Latvijas galvaspilsētas vienību derbijā ar 2:1 (0:1) uzvarēja “Riga” futbolistus.

Līdz ar to arī RFS izcīnījusi uzvaras abās pirmajās virslīgas spēlēs, kamēr “Riga” kontā ir divi zaudējumi.

Šī mača rezultātu gan atklāja “Riga” vienība, jo 31.minūtē pēc stūra sitiena precīzi ar galvu sita Darko Lemajičs, tomēr jau pašā otrā puslaika sākumā ukrainis Maksims Marusičs ar precīzu 11 metru soda sitienu panāca 1:1.

Savukārt uzvaru RFS komandai 69.minūtē nodrošināja Roberts Savaļnieks, kurš izmantoja teicamu Lašas Šergelašvili piespēli.

“Riga” komandai jau kompensācijas laikā bija iespēja izraut neizšķirtu, tomēr 11 metru soda sitienu atvairīja RFS vārtsargs Kaspars Ikstens.

RFS virslīgas pirmajā kārtā ar 3:1 pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu, kamēr “Riga’ kompensācijas laikā ielaida vārtus un ar 0:1 piekāpās “Liepāja”/”Mogo” futbolistiem.

Šīs starpsezonas nopietnākie RFS papildinājumi ir vārtsargs Kaspars Ikstens, kurš pārnācis no “Jelgavas”, kā arī no “Metta”/LU iegūtais pussargs Dāvis Indrāns, bet kluba budžets tiek lēsts 800 000-900 000 eiro apmērā.

Atšķirībā no iepriekšējās sezonas “Riga” neizcēlās ar daudziem skaļiem papildinājumiem, bet starp tiem jāatzīmē līgumu noslēgšana ar pieredzējušo vārtsargu Germanu Māliņu, kā arī Elvi Stugli un savulaik UEFA Eiropas līgas finālā iekļuvušo ukraiņu pussargu Valēriju Fedorčuku.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka virslīgas otrā kārta sākās piektdien, kad “Ventspils” ar 2:0 pārspēja “Jelgavu”, bet sestdien iepriekšējo divu sezonu Latvijas čempioni Jūrmalas “Spartaks” ar 3:0 pieveica “Metta”/LU.

Virslīgas kopvērtējuma vadībā ar divās kārtās izcīnītiem sešiem punktiem atrodas “Liepāja”/”Mogo”, kā arī tikpat punktu ir “Ventspils” un RFS komandām, kam ar trim punktiem seko “Spartaks” un “Jelgava”.

Pārējās vienības – “Riga”, “Valmiera Glass”/ViA” un “Metta”/”Latvijas Universitāte” pie punktiem pagaidām vēl nav tikušas.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Pirms šīs sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraidīs virslīgas mačus, kā arī katrā centrālajā kārtas mačā būs studija.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas “Spartaks” otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” vienību, kamēr trešā palika “Riga”.