Karatists Kalniņš iekļūst Eiropas čempionāta finālā

20/05/2021 16:31
Kalvis Kalniņš

Latvijas karatē cīkstonis Kalvis Kalniņš ceturtdien sasniedza Horvātijā notiekošā Eiropas čempionāta finālu. Kalniņš, kurš startē “kumite” grupā līdz 60 kilogramiem, pirmajā kārtā cīnījās neizšķirti 3:3 ar dāni Kasperu Lidegārdu, bet pēc papildrādītājiem sasniedza nākamo kārtu.

Otrajā kārtā ar 3:1 tika uzvarēts slovāks Dominiks Imrihs, trešajā ar 3:1 uzveikts šveicietis Luka Špics, bet apakšgrupas finālā ar rezultātu 6:3 pārspēts grieķis Hrists Stefans Ksens. Turpinājumā pusfinālā Kalniņš ar 4:1 uzveica vācieti Floriānu Hāsu. Finālā viņš sestdien mēros spēkus ar godalgām bagāto turku Eraju Šamdanu.

Eiropas čempionātā sportisti pelna punktus olimpisko spēļu kvalifikācijas rangā.

Tikmēr Dens Sadikovs (svara kategorija līdz 84 kilogramiem) zaudēja otrajā kārtā un nepārvarēja gandarījuma turnīra otro kārtu, paliekot vienas uzvaras attālumā no bronzas fināla. Tikmēr Viktorija Rezajeva (-68 kg) zaudēja trešajā kārtā, Alita Popova (-61 kg), Ērika Koridze (68+ kg) un Nikolajs Bodrovs (-67) apstājās otrajā kārtā, bet Ruslans Sadikovs (-75 kg) un Andrejs Ozerovs (84+ kg) nepārvarēja pirmo kārtu. Kirils Membo “kata” sacensībās palika piektajā vietā savā apakšgrupā.

Piektdien čempionātā iesaistīsies Kristīne Vīča (-50 kg), bet nedēļas nogalē paredzētas komandu sacensības.