Karbonāri un Laizāne Andalūzijas velobraucienu noslēdz piektajā desmitā

04/06/2023 20:13
Anastasija Karbonāri

Latvijas riteņbraucējas Anastasija Karbonāri un Lija Laizāne svētdien “Vuelta Ciclista Andalucia Ruta Del Sol” (UCI kat. 2.1) velobraucienu noslēdza ar attiecīgi 43. un 48.vietu kopvērtējumā.

Svētdien noslēdzošajā posmā riteņbraucējas mēroja 95,6 kilometrus. Finiša spurtā apsteidzot savu tautieti, uzvaru izcīnīja Norvēģijas izlases braucēja Mīe Bjērndala Otestada, kura distanci veica divās stundās 38 minūtēs un 27 sekundēs. Otro vietu ieņēma Katrīne Olerūda (“Movistar”), finišējot ar tādu pašu laiku kā uzvarētāja, bet Beļģijas riteņbraucēja Lote Klāsa (“Stade Rochelais Charente-Maritime”) zaudēja divas sekundes un ierindojās trešajā pozīcijā.

Karbonāri, kura pārstāv UAE attīstības komandu, distanci veica par 14 minūtēm un 43 sekundēm lēnāk nekā uzvarētāja un ieņēma 45.vietu, kamēr Laizāne (“Laboral Kutxa Fundacion Euskadi”) atpalika 14 minūtes un 46 sekundes, noslēdzošajā posmā finišējot 53.vietā.

Kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Olerūda, par piecām sekundēm apsteidzot Otestadu, bet par 29 sekundēm viņai izdevās pārspēt Tamaru Dronovu-Balaboļinu, kura bija līdere pirms pēdējā sacensību posma. Karbonāri noslēdza sacensības 43.vietā un piecos posmos bija iekrājusi 32 minūtes un 24 sekundes lielu deficītu, bet Laizāne, zaudējot 41 minūti un četras sekundes, ierindojās 48.pozīcijā.

“Vuelta Ciclista Andalucia Ruta Del Sol” velobraucienam norisinoties tikai otro reizi, pērn Laizāne kopvērtējumā ierindojās 26.pozīcijā, bet Līna Svarinska noslēdza sacensības 69.vietā.