“Spurs” un “Bournemouth” uzvar un izvirzās premjerlīgas līderos

18/08/2018 19:15

Anglijas Premjerlīgas otrā kārta iesākās ar maču starp Kārdifas “City” un Ņūkāslas “United”, kas cīnījās neizšķirti – 0:0. Turpinājumā savas otrās uzvaras šajā sezonā izcīnīja Totenhemas “Hotspur” un “Bournemouth” vienības, kas ar rezultātiem 3:1 un 2:1 apspēlēja attiecīgi Londonas “Fulham” un Londonas “West Ham”.

Pirmajā kārtā Nīla Vornoka vadītā Velsas komanda ar 0:2 izbraukumā piekāpās “Bournemouth”, turpretim Ņūkāslas ”United” savu skatītāju priekšā nodemonstrēja labu sniegumu, tomēr ar 1:2 piekāpās Londonas ”Totteham Hotspur”. Vienīgos vārtus ”United” rindās guva spāņu uzbrucējs Hoselu. Iepriekšējā sezonā Rafela Benitesa vadītie vīri Premjerlīgu noslēdza desmitajā vietā, tikmēr Kārdifas ”City” 46 ”Championship” mačos iekrāja 90 punktus, atgriežoties Premjerlīgā pēc četru sezonu pauzes.

Starpsezonā 69 gadus vecā Vornoka trenētā komanda transfēros iztērēja teju 30 miljonus eiro, tomēr četri nopirktie futbolisti spēlēja ”Championship” turnīrā. Par 12 miljoniem eiro katrs nopirkti uzbrūkošie pussargi Džošs Mērfijs (”Norwich”) un Bobijs Rīds (”Bristol City”). Trīs miljoni samaksāti par vārtsargu Aleksu Smitiju (”Queens Park Rangers”) un tikpat par ”Preston” aizsargu Gregu Kaminghemu.

Tikmēr Ņūkāslas ”United” iztērēja 35 miljonus eiro un ieguva piecus pazīstamus spēlētājus, bet kopumā starpsezonā papildinājās ar desmit futbolistiem. Par 10 miljoniem eiro no Vācijas komandas ”Mainz” nopirkts Japānas izlases uzbrucējs Jošinoro Muto, bet septiņiem miljoniem eiro no Dortmundes ”Borussia” iegūts spāņu aizsargs Mikels Merino. Par teju septiņiem miljoniem eiro nopirkts centra aizsargs Federiko Fernadess (”Swansea”), bet četri miljoni samaksāti par Slovākijas izlases vārtsargu Martinu Dubravku. Bet tikpat samaksāts par Šveices izlases izlases aizsargu Fabianu Šāru.

Pirmajā puslaikā laukumā bija vērojama fiziska cīņa, tomēr izcilas vārtu gūšanas iespējas abām vienībām nebija. Pārsvars gan teritoriālajā, gan arī izdarīto sitienu pa vārtiem ziņā bija viesiem, tomēr retie pusmomenti palika neizmantoti, puslaikam noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrajā puslaikā spēles gaita vairāk vai mazāk, bet izlīdzinājās, mājiniekiem 66. minūtē nopelnot iespēju atlikušo spēli aizvadīt vairākumā. Par rupju izklupienu no aizmugures ar sarkano kartīti tika sodīts “United” futbolists Aizaks Heidens.

Tas gan daļēji nospēlēja pretēju efektu, Velsas komandai atkal atdodot iniciatīvu viesu rokās. Spēles labākā izdevība nāca pamatlaika kompensācijas laikā, kad “United” ieguva iespēju izpildīt pendeli. Taču sekojošais Kenedija sitiens nebija pietiekami spēcīgs, mājinieku vārtsargam Nīlam Eteridžam to atvairot un ļaujot nosargāt Kārdifai punktu – 0:0.

Vēlākajās spēlēs laimīgas uzvaras guva gan “Hotspur”, gan “Bourneouth”, kas abas guva divus vārtus otrajos puslaikos. Kīrans Tripjērs un Harijs Keins ar trīs minūšu intervālu panāca 3:1 “Spurs” labā, kamēr “Bournemouth” labā Kalums Vilsons un Stīvs Kuks attiecīgi 60. un 66. minūtēs panāca 1:1 un 2:1 pret “West Ham United”. Abām maču uzvarētājām šobrīd ir pa sešiem punktiem.

Tikmēr pirmo uzvaru sezonā izcīnījusi 2016. gada čempione Lesteras “City”, kas jau pirmajā puslaikā guva divus vārtus un ar 2:0 apspēlēja pastarīti Vulverhemptonas “Wanderers”.

Visbeidzot pirmo panākumu izcīnīja arī Liverpūles “Everton”, kas noturēja pirmajās 45 minūtēs iegūto divu vārtu pārsvaru un ar 2:1 pieveica “Southampton”.