Kārlails par Porziņģi: Viņa aizsardzības un uzbrukuma mijiedarbība ir vienkārši neticama

07/03/2020 09:49

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails pēc aizvadītās nakts spēles slavējis latviešu uzbrucēju Kristapu Porziņģi, kurš pēdējā laikā demonstrē iespaidīgu sniegumu.

Jau ziņots, ka Dalasa aizvadītajā naktī ar 121:96 apspēlēja Memfisas “Grizzlies”.

Porziņģis spēlēja 29 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā guva 26 punktus, iemetot četrus no deviņiem tālmetieniem un piecus no desmit divpunktu metieniem. Kristapam arī precīzi četri no pieciem soda metieniem. Vēl latvietis sakrāja 11 atlēkušās bumbas, kas deva “double-double”, kā arī atdeva četras rezultatīvas piespēles, trīs reizes pārķēra bumbas, uzlika četrus blokus, pieļāva vienu kļūdu un tika pie četrām piezīmēm.

“Tā bija svarīga spēle,” izteicās Kārlails. “[Džastins] Džeksons un [Kortnijs] Lī aizvadīja lielisku spēli, kā arī pārējie basketbolisti rādīja kvalitatīvu sniegumu. Pēdējo reizi, kad spēlējām pret “Grizzlies”, viņi mums sagādāja lielas problēmas trešajā ceturtdaļā, bet šoreiz mēs pret viņiem paveicām labāku darbu nekā iepriekš.”

“Mani apmierināja basketbolistu koncentrēšanās, spēle aizsardzībā un tas, ka spējām realizēt metienus,” turpināja treneris. “Porziņģis un Luka Dončičs bija fantastiski. Mums abi šie puiši ir vajadzīgi, lai viņi varētu mūs vest uz priekšu.”

Ar Porziņģi laukumā Dalasa aizvadītajā mačā iemeta par 38 punktiem vairāk nekā ielaida. Tas bija pārliecinoši labākais rādītājs komandā. Interesanti, ka ar otru līderi Luku Dončiču laukumā Dalasai bija mīnus seši.

“Visi skatās uz Porziņģa uzbrukuma statistiku,” latvieša pēdējā laika sniegumu komentēja Kārlails. “Tomēr manās acīs viņa uzbrukuma produktivitāte un reizē tas, ko Kristaps dara aizsardzībā… ir vienkārši neticami!” Porziņģa spēja aizsargāt savu grozu un atlēkušo bumbu vākšana aizsardzībā viņam pēdējo trīs četru nedēļu laikā palīdzēja demonstrēt fantastisku sniegumu, kuru man ir prieks skatīties.”

Laika posmā no janvāra pēdējās dienas līdz šim brīdim Porziņģis ir “Mavs” rezultatīvākais spēlētājs, vidēji gūstot 27,7 punktus, sakrājot 11,0 atlēkušās bumbas un uzliekot 2,4 blokus. Tikmēr Dončičam šajā pašā laika periodā ir 26,1 punkts, 8,9 bumbas zem groziem un 9,0 piespēles.

Vidēji visā sezonā kopumā Kristapam ir 19,5 punkti, 9,4 bumbas zem groziem un 2,0 bloki, kamēr Dončičam ir 28,5 punkti, 9,5 atlēkušās bumbas un 8,8 piespēles.

Dalasai šī bija otrā uzvara pēc kārtas. Nākamais mačs “Mavs” paredzēts 9. martā plkst. 1:00 pēc Latvijas laika savā laukumā pret Indiānas “Pacers” un lietuviešu zvaigzni Domantu Saboni.

“Mums šis ir ļoti svarīgs periods sezonā. Pēdējās 18 spēles bijušas nozīmīgas un redzu, ka mēs progresējam. Protams, ir lietas, kas ir jāuzlabo, taču esam pozitīvi. Puiši saprot, ka tas ir svarīgi. Es arī vēlos pateikt lielu paldies faniem, kuri mums ļoti palīdz spēlēt labāk,” noslēdza Kārlails.