Kārlails: Porziņģim “Knicks” bija grūti, jo šī komanda nevienu sezonu nebija spēcīga

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis un Riks Kārlails | Foto: Vernon Bryant

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails uzskata, ka latviešu zvaigznei Kristapam Porziņģim savā bijušajā klubā Ņujorkas “Knicks” neklājās viegli, jo tā nevienu sezonu ar latvieti ierindā nebija spēcīga.

Jau ziņots, ka Porziņģis, kurš “Mavs” rindās traumas dēļ nav aizvadījis vēl nevienu maču, šajā komandā maiņas darījuma ietvaros nonāca šī gada sākumā.

“Porziņģis ir spēlētājs, kādu vēl nekad iepriekš neesmu redzējis. Viņš ir 221 centimetru garš basketbolists, kurš var veiksmīgi gūt punktus no deviņu metru attāluma. Viņš var spēlēt “postā”, doties caurgājienos un izpildīt divpunktu metienus. Porziņģis ir arī lielisks spēlētājs aizsardzībā,” intervijā “ESPN Dallas 103.3 [KESN-FM]” sacīja Kārlails.

Tāpat šosezon leģendārais Dirks Novickis ir noslēdzis profesionālā basketbolista karjeru. Viņš kopš debijas NBA 1998. gadā spēlējis tikai un vienīgi “Mavericks” komandā, kā arī 2011. gadā atnesa vienībai tās līdz šim vienīgo čempiontitulu.

“Viņam ir lieliska darba ētika, bet negribu teikt, ka Porziņģis ir nākamais Dirks, jo viņš tāds nav. Kristaps ir citādāks spēlētājs, un cilvēki to sapratīs. Manuprāt, nav godīgi teikt, ka kāds jaunais spēlētājs ir nākamais Novickis. Tas nav godīgi arī pret pašu Dirku, tādēļ Porziņģis ir viņš pats un tas nemaz nav slikti,” turpināja treneris.

“Ar nepacietību gaidām, kad Kristaps atgriezīsies laukumā. Viņš ir parādījis, ka ir lielisks basketbolists kopš ir mūsu komandā, kā arī nodemonstrējis savas darba spējas. Porziņģim Ņujorkā bija grūta situācija, jo nevienā viņa sezonā “Knicks” nebija laba komanda. Līdz ar to viņš zina, ko nozīmē zaudēt un ir motivēts uzvarēt. Porziņģis par to daudz runā, taču vēl svarīgāk ir tas, ka viņš katru dienu trenējas, lai būtu spēcīgāks,” turpināja Kārlails.

Treneris arī nav pārliecināts, kā sezonas sākumā izmantot Porziņģi, tomēr treneris šobrīd uzskata, ka viņam sākumā netiks dotas lielas minūtes, lai viņš varētu iejusties spēlē. “Neredzu, ka viņš jau pirmajās spēlēs laukumā pavadīs uzreiz desmit minūtes. Mums ir nepieciešams, lai viņš saglabā savu enerģiju sezonas gaitā, turklāt šādi viņš var pozitīvi ietekmēt komandas otro sastāvu.”

“Mavericks” šosezon neiekļuva izslēgšanas spēlēs, taču klubs ar lielām ambīcijām raugās nākotnē, cerot, ka sastāvu izdosies būvēt ap Porziņģi un slovēņu jauno zvaigzni Luku Dončiču.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par