Karlsona divi vārti nodrošina “Liepāja/Mogo” uzvaru pār “Jelgavu”

31/07/2017 21:43

Pieredzējušā uzbrucēja Ģirta Karlsona divi gūtie vārti otrā puslaika sākuma daļā ļāva “Liepāja”/”Mogo” komandai pirmdien viesos “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 16.kārtas noslēdzošajā cīņā ar 3:1 (1:1) uzvarēt “Jelgavu”.

Karlsons, kurš dzimtās Liepājas komandai, kuru pārstāvēja arī senāk, atgriezās vien jūlija vidū, pārnākot no “Ventspils”, ar precīziem sitieniem izcēlās spēles 47. un 59.minūtē. Viņam pēc klubu maiņas šī bija otrā spēle “Liepāja”/”Mogo” rindās.

Liepājnieki šajā mačā spēja atspēlēties, jo cīņas 29.minūtē “Jelgavu” vadībā izvirzīja Artis Jaudzems, kurš pēc centrējuma precīzi sita ar galvu. Tomēr līdz puslaika beigām liepājnieki spēja atjaunot neizšķirtu, jo 43.minūtē Dmitrijs Hmizs realizēja 11 metru soda sitienu, kuru nopelnīja tieši Karlsons.

Savukārt otrā puslaika pirmajā daļā divas reizes precīzs bija Karlsons. Vispirms pēc Artūra Karašauska sitiena bumba trāpīja pa vārtu stabu, bet vēl nedaudz vēlāk nonāca pie Karlsona, kurš savu izdevību izmantoja, savukārt 12 minūtes vēlāk viņš ar spēcīgu sitienu vārtu stūrī panāca jau 3:1. Tikmēr spēles beigu daļā viesi bez problēmām nosargāja uzvaru, kas viņiem ļauj pietuvoties turnīra līderei Jūrmalas “Spartakam”.

Abām komandām šis bija svarīgs mačs, jo pirms tā turnīra tabulā konkurentus šķīra tikai trīs punkti, taču tagad “Liepāja”/”Mogo” pārsvaru ir palielinājusi.

Arī pirmajos divos apļos šo vienību duelī pārāka bija “Liepāja”/”Mogo”, kas viesos uzvarēja ar 2:1, bet mājās bija labāka ar rezultātu 3:0.

“Jelgavai” neizdevās atgriezties uz uzvaru takas, jo iepriekšējās divās virslīgas spēlēs šis klubs izcīnīja vien punktu, ar 0:1 zaudējot “Riga” komandai un spēlējot neizšķirti 1:1 ar RFS komandu. Pa vidu šīm spēlēm jelgavnieki cieta divas neveiksmes UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā, atzīstot Ungārijas kluba “Ferencvaros” pārākumu, kā arī sasniedza Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālu.

Tikmēr “Liepāja”/”Mogo” tika pie otrā panākuma pēc kārtas, jo pirms nedēļas mājās ar 2:1 uzvarēja “Rigu”, kas sekmēja rīdzinieku komandas galvenā trenera Jevgēņija Perevertailo atlaišanu.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 25 punktiem 12 mačos ir “Spartaks”, kam ar 23 punktiem 14 cīņās seko “Liepāja”/”Mogo”, bet “Riga” komandai ir par trīs punktiem mazāk.

Savukārt pa 17 punktiem ir “Jelgavai” un “Ventspilij”, bet par punktu atpaliek RFS futbolisti, kamēr turnīra tabulu ar deviņiem punktiem noslēdz “Metta”/LU.