Karmelo par Džordanu, Lebronu un GOAT: Kāpēc mēs nevaram vienkārši baudīt spēli?

Karmelo Entonijs, sportazinas.com
Karmelo Entonijs | Foto: Steve Dykes/USA Today Sports/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Portlendas “Trail Blazers” basketbolists sarunā ar “CBC Sports” atzina, ka, ja viņam būtu jāizvēlas visu laiku labākais (GOAT) basketbolists starp Maiklu Džordanu un Lebronu Džeimsu, tad viņš dotu priekšroku Čikāgas “Bulls” leģendai.

Pirms divām nedēļām pirmizrādi piedzīvoja ESPN un “Neftlix” veidotā seriāla “The Last Dance” pēdējā sērija. Desmit epizožu garumā skatītājiem tika izstāstīta Maikla Džordana biogrāfija. Seriāls izraisīja lielu rezonansi basketbola sabiedrībā un kārtējo reizi lika basketbola ekspertiem un līdzjutējiem diskutēt par to, vai seškārtējo NBA čempionu Džordanu var uzskatīt par visu laiku labāko.

Savukārt Entonijs izvēli izdara nelabprāt, tomēr atzīst, ka Džordans ir ārpus konkurences. “Ziniet, Maikls ir visu laiku labākais. Mēs visi to zinām un piekrītam. Kāpēc mēs nevaram to pateikt, bet tajā pašā laikā atzīt arī Lebrona nopelnus? Kāpēc mēs nevaram pateikt, ka Džordans bija ļoti labs, bija ļoti labs, Lebrons ir ļoti labs? Kāpēc mēs nevaram vienkārši baudīt spēli? Tāpēc, ka sabiedrība visu laika prasa izdarīt izvēli – šis vai tas,” uzskata Entonijs, kurš atzīst, ka Džordans un Lebrons ir pilnīgi atšķirīgi spēlētāji.

“Last Dance” pirmām kārtām parādīja Džordanu kā cilvēku, jo par viņu nebija zināms daudz, uzskata Karmelo. “M.J. ir lielisks, M.J. ir visu laiku labākais, M.J. ir basketbola dievs, M.J. ir melnais Jēzus. To zināja visi, bet kāds viņš bija kā cilvēks, to viņi nezināja, jo Džordans bija gandrīz kā mitoloģiska būtne.”

Džordans spēlēja NBA no 1984. līdz 1993. gadam un no 1995. līdz 1998. gadam, pārstāvot “Bulls”, kā arī no 2001. līdz 2003. gadam, kad viņš spēlēja Vašingtonas “Wizards”. Amerikānis ir seškārtējais NBA čempions un 14-kārtējais zvaigžņu spēles dalībnieks.

Lebrons ir NBA basketbolists kopš 2003. gada, kad viņš debitēja Klīvlendas “Cavaliers” rindās. Tāpat amerikānis spēlējis Maiami “Heat”, šobrīd viņš ir Losandželosas “Lakers” spēlētājs. Lebronam ir trīs čempiona gredzeni, viņš piedalījies 16 zvaigžņu mačos.

Arī Karmelo spēlē NBA kopš 2003., taču nevienu reizi nav spējis sasniegt čempionāta augstāko virsotni. Basketbolists pārstāvējis Denveras “Nuggets”, Ņujorkas “Knicks” Oklahomasitijas “Thunder”, Hjūstonas “Rockets”, bet 2019. gada novembrī viņš parakstīja viena gada negarantētu līgumu ar “Trail Blazers”.

Tās sastāvā Entonijs aizvadījis 50 mačus, kuros izcēlies ar vidēji 15,3 punktiem, 6,3 atlēkušajām bumbām un 1,6 piespēlēm.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par