“Karsto” Bertānu apstādina trauma, biedējošs moments arī Dončičam, “Mavs” uzvar (VIDEO)

03/02/2023 08:05
Dāvis Bertāns

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns aizvadītajā naktī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā izcēlās ar trīs precīziem tālmetieniem un palīdzējā Dalasas “Mavericks” izcīnīt panākumu. “Mavericks” savā laukumā ar rezultātu 111:106 (40:22, 30:21, 25:33, 16:30) pārspēja Ņūorleānas “Pelicans”, sagādājot pretiniekiem desmito neveiksmi pēc kārtas.

Latvijas basketbolists laukumā bija piecas minūtes un 33 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no trijiem trīs punktu metieniem, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un sakrāja +/- rādītāju +3. Tiesa, jau otrās ceturtdaļas ievadā Bertāns devās uz ģērbtuvēm un mačā vairs neatgriezās. Kā paziņojusi komanda, tad latvietis piedzīvoja kreisās kājas ikra sastiepumu.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 31 gūto punktu bija Luka Dončičs, taču arī viņš trešajā ceturtdaļā gūtā savainojuma dēļ bija spiests pamest laukumu, bet vēl 21 punktu pievienoja Spensers Dinvidijs. “Pelicans” no kārtējās neveiksmes neglāba Brendona Ingrema 26 gūtie punkti un Jons Valančūns, kurš guva 16 punktus un izcīnīja 13 bumbas zem groziem, sakrājot “double-double”.

Dalasas vienība ar 28 uzvarām un 25 neveiksmēm Rietumu konferencē ieņem piekto vietu, kamēr “Pelicans” ar bilanci 26-27 ierindojas desmitajā pozīcijā. “Mavericks” nākamo maču aizvadīs naktī uz svētdienu, kad viesosies pie Goldensteitas “Warriors”.