Karsuma ”Dynamo” pārtrauc zaudējumu sēriju, Kuldas ”Kunlun” sausā

03/01/2018 16:42
Mārtiņš Karsums, Sportazinas.com

Šodien pēc Latvijas laika 13:30 tika aizvadītas divas Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) spēles. Abās piedalījās pa vienam latvietim. Artūrs Kulda un Pekinas ”Kunlun” smagi piekāpās Omskas ”Avangard” (0:4), bet Mārtiņš Karsums kopā ar Maskavas ”Dynamo” veica apbrīnojamu atspēlēšanos un bulīšos uzvarēja Čeļabinskā pret vietējo ”Traktor” (3:2).

Pekinas ”Kunlun” pretinieci ”Avangard” uzņēma ar mērķi izcīnīt pirmo secīgo uzvaru kopš oktobra. Arī Omskas klubs par savu sportisko formu nevarēja lielīties, jo bija izcīnījis tikai divas uzvaras pēdējās septiņās spēlēs. Tādējādi vēl pirms Jaunā gada ”Avangard” iecēla jaunu galveno treneri Germanu Titovu.

”Avangard” rezultātu atklāja jau 11. minūtē, kad Ilja Mihejevs veica piespēli garām Artūram Kuldam, un vārtu priekšā precīzs bija Jevgēnijs Medvedevs (0:1). Nākamais gols nebija ilgi jāgaida, jo jau pēc 45 sekundēm viesi palielināja pārsvaru – no vārtu aizmugures piespēli Danilam Fajzulinam izdarīja Ansels Galimovs, 24 gadus vecais krievs nesasteidza metienu un apspēlēja vārtsargu – 0:2. Fajzulina otrie vārti šosezon. Nevarētu teikt, ka ”Avangard” vadība būtu kaut kas negaidīts, jo komanda pirmā perioda laikā izdarīja veselus 19 metienus pa pretinieku vārtiem, pretī saņemot vien sešus.

Lai arī otrajā periodā ”Kunlun” spēlēja pārliecinošāk, tieši ”Avangard” bija tā, kas guva vārtus – Fajzulins trīskāršoja savu sezonas kontu ar teicamu plaukstas metienu no tuvas distances (0:3). Latvieša klubam tā arī neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu, bet ”Avangard” to izdarīja katrā periodā, jo sešas sekundes pirms spēles beigām Mihejevs tika pie sava spēles otrā punkta, trāpot vārtos pēc izgājiena – 0:4.

Artūrs Kulda bija viens no trīs ”Kunlun” spēlētājiem, kuri pārsniedza 20 minūšu robežu. atrodoties laukumā. Latvietis šajā laikā nopelnīja lietderības koeficientu -1, izdarīja trīs metienus, veica vienu spēka paņēmienu, kā arī bļokēja vienu pretinieku metienu.

Lai arī Ķīnas vienīgais KHL klubs ”Kunlun” sezonu iesāka veiksmīgi (desmit uzvaras pirmajās 17 spēlēs), kopumā tā vērtējama gaužām negatīvi, jo pēdējos 28 mačos Pekinas vienībai ir tikai seši panākumi, izslēgšanas spēlēm pamazām kļūstot neaizsniedzamām.

Paralēli citā spēlē četru zaudējumu sēriju pārtrauca Maskavas ”Dynamo”, kas izbraukumā atspēlējās no 0:2 un bulīšos uzveica Čeļabinskas ”Traktor” (3:2).

Rezultātu pirmajā periodā atklāja Artjoms Penkovskijs, kurš ar neapturamu plaukstas metienu pārspēja viesu vārtsargu – 1:0. Pēc līdzvērtīgas pirmās trešdaļas otrajā bīstama izdevība atzīmēties ar vārtu guvumu radās Mārtiņam Karsumam, bet viņa metienu tomēr iztraucēja vārtsargs, kurš ripu nozaga uzbrucējam. Latvietis bija uzmanības centrā arī pēdējā perioda pirmajā minūtē, kad izdarīja negaidītu metienu. Ripa gan lidoja nedaudz garām vārtiem.

51. minūtē ”Dynamo” kapitulēja otrreiz spēlē, kad pretuzbrukumā ar spēcīgu šķēlienu augšēja vārtu stūrī izcēlās Rihards Ginge (2:0). Maskaviešiem nebija vajadzīgs ilgs laiks, lai atbildētu un jau nepilnas divas minūtes vēlāk ar veiksmīgu metienu no tālas distances izcēlās Andrejs Kuteikins (2:1). Vladimirs Brjukins tikai mirkli vēlāk trāpīja no ārkārtīgi asa leņķa un izlīdzināja rezultātu – 2:2. Pēcspēles metienu sērijā Karsums nepiedalījās, tomēr viņa komanda, kā jau tika minēts, uzvarēja.

Latvietis laukumā pavadīja 14 minūtes un 30 sekundes. Neviens viņa metiens vārtu rāmī netrāpīja, toties Karsums bija veiksmīgs iemetienos, uzvarot trīs gadījumos no četriem. Tāpat kā Kulda, arī ”Dynamo” uzbrucējs izdarīja pa vienam blokam un spēka paņēmienam.