Karsuma rezultatīvā piespēle neglābj ”Spartak” no zaudējuma pret ”Dinamo” (VIDEO)

10/08/2018 17:41
Rīgas Dinamo, Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas ”Dinamo” šodien aizvadīja pēdējo spēli Ņižņijnovgorodā notiekošajā Gubernatora kausa turnīrā, kura noslēgumā ar 4:3 pēcspēles metienos pieveica latviešu uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas ”Spartak”.

Turnīra pirmajā mačā rīdzinieki ar 1:4 zaudēja Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas ”Dynamo”, taču nākamajās trīs spēlēs izcīnīja divas uzvaras. Ģirta Ankipāna vadītā komanda ar 4:2 pieveica Minskas ”Dinamo” hokejistus un ar minimālo 1:0 pārspēja turnīra mājinieci Ņižņijnovgorodas ”Torpedo”, bet vakar atzina par Gubernatora kausa uzvarētāju kļuvušās Jekaterinburgas ”Avtomobilist” pārākumu (2:3).

Pēc vienas spēles izlaišanas Rīgas ”Dinamo” vārtos šodien atgriezās Kristers Gudļevskis. Komandas pirmajā aizsargu pārī turpināja darboties kanādietis Marks Zaneti un Uvis Balinskis. Savukārt rīdzinieku pirmo uzbrucēju trijnieku šoreiz veidoja trīs latviešu hokejisti – Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš un Miķelis Rēdlihs.

Tieši Rīgas ”Dinamo” pirmais virknējums atklāja mača rezultātu. Tas notika jau piektajā minūtē, kad Džeriņš pretinieku vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu pēc Zaneti no zilās līnijas izdarītā metiena un izvirzīja Ankipāna trenēto komandu vadībā ar 1:0.

Pēc nepilnām trim minūtēm ”Spartak” ar Karsuma palīdzību gan panāca līdzsvaru. Latviešu uzbrucējs ieslidoja rīdzinieku aizsardzības zonā un nogādāja ripu līdz čehu uzbrucējam Robinam Hanzlam, kurš izpildīja piespēli aizsargam Andrejam Kutejkinam – 1:1.

Otrās trešdaļas ievadā gan rīdzinieki piespieda maskaviešus pirmo reizi pārkāpt noteikumus un vēlreiz izvirzījās vadībā. Brendons Makmilans zaudēja iemetienā pie pretinieku vārtiem, taču Gintam Meijam bija nepieciešamas tikai deviņas sekundes pēc vairākuma iegūšanas, lai izmantotu pretinieku noraidījumu un panāktu 2:1.

Mazliet vēlāk vārtus guvušais Meija nopelnīja noraidījumu un pirmo reizi spēlē atstāja Rīgas ”Dinamo” mazākumā, tomēr ”Spartak” neizmantoja skaitlisko vairākumu. Lai gan perioda turpinājumā maskavieši nonāca mazākumā, viņi nosargāja savus vārtus neskartus un panāca izlīdzinājumu.

Nedaudz vairāk nekā sešas ar pusi minūtes līdz otrās trešdaļas beigām no Aleksandra Koklačeva ripu saņēmušais Iļja Zubovs izdarīja lielisku piespēli aizsargam Maksimam Gončarovam, kurš teicami pieslēdzās uzbrukumam un izpildīja metienu bez ripas apturēšanas – 2:2.

Otrā perioda noslēgumā gan rīdzinieki atkal izvirzījās vadībā. Nedaudz vairāk nekā minūti pirms došanās pārtraukumā savā aizsardzības zonā ripu ieguvušais Emīls Ģēģeris aizskrēja pretuzbrukumā un izdarīja spēcīgu metienu no kreisās malas – 3:2.

Rīgas ”Dinamo” gan neatradās vadībā ilgu laiku, jo trešās trešdaļas sākumā maskavieši realizēja skaitlisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu. ”Spartak” otrajā vārtu guvumā rezultatīvi asistējušais Zubovs izcēlās ar vēl vienu lielisku piespēli un palīdzēja Koklačevam panākt 3:3.

Noslēdzošā perioda vidū rīdzinieki ieguva skaitlisko vairākumu, taču nerealizēja skaitlisko pārsvaru un nedaudz vēlāk nopelnīja divus noraidījumus praktiski vienlaicīgi. Lai gan maskavieši divas minūtes varēja spēlēt lielajā vairākumā, Gudļevskis atvairīja visus pretinieku metienus un neļāva ”Spartak” izvirzīties vadībā.

Spēles rezultāts vairs nemainījās ne tikai pamatlaikā atlikušajā laikā, bet arī papildlaikā. Tādējādi uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija. Tajā Karsums pārspēja Gudļevski, taču Rīgas ”Dinamo” izcīnīja trešo uzvaru turnīrā aizvadītajās piecās spēlēs. Ankipāna trenētajai komandai panākumu nodrošināja Kevina Klārka un Laura Dārziņa precīzie pēcspēles metieni – 4:3.

Maskavas ”Spartak” – Rīgas ”Dinamo” 3:4 (1:1, 1:2, 1:0, 0:0)
Vārti: 04:31 Džeriņš (Rēdlihs, Zaneti) 0:1, 07:09 Kutejkins (Karsums, Hanzls) 1:1, 21:33 Meija (vair.) 1:2, 34:27 Gončarovs (Koklačevs, Zubovs) 2:2, 38:53 Ģēģeris 2:3, 43:37 Zubovs (Koklačevs, vair.) 3:3, 65:00 Dārziņš 4:3
Soda minūtes: 16 – 8
Metieni: 46 – 16
Vārtsargi: Hudāčeks – Gudļevskis

Pēc tikšanās ar ”Spartak” rīdzinieki pirms jaunās sezonas sākuma vēl piedalīsies tradicionālajā Latvijas Dzelzceļa kausa turnīrā, kurā mērosies spēkiem ar Minskas ”Dinamo”, Jaroslavļas ”Lokomotiv”, Kazaņas ”Ak Bars” un ”Davos” komandām.